2019 Yaş Çay Alım Fiyatı 3 Lira 3 Kuruş Olarak Açıklandı

Karadenizli çiftçinin merakla beklediği 2019 yılı yaş çay alım fiyatı 3 lira 3 kuruş olarak açıklandı.

16 Mayıs 2019 Perşembe, 22:42

tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, ıslak çay taban fiyatını allahın izniyle bu sene 2,90 olarak belirlediklerini belirterek “13 kuruş da destekleme ile 3,03 Lira olarak belirledik” dedi.

“DÜNYANIN EN GÜZEL ÇAYINI BİZ ÜRETİYORUZ”

ÇAYKUR genel Müdürlüğü’-nde düzen ettiği medya toplantısında evvel olarak bakanlığının Rize’de ve alanda yaptığı yatırımlarını sıralayan bakanimiz Bekir Pakdemirli, ülkemiz dışında 30 adet dahada ülkede çay üretildiğini hatırlattı. “Dünyanın en iyi çayını biz üretiyoruz” diyen bakanimiz Pakdemirli, ÇAYKUR’un tek hükümet kuruluşu olmasına karşın hatri sayilir büyüklükte tek ticari marka olduğunu söyledi. Kimseye havadis vermeden geçen günlerde Rize’ye gelerek çay bahçelerini incelediğini belirten Pakdemirli, ihtiyar çay bahçelerinin artık yenilenmesi gerektiğini vurguladı. Pakdemirli, ıslak çay taban fiyatını açıklama ederek “Cumhurbaşkanımız bizim düşündüğümüzün de belli tek süre dahada ötesinde tek çay ücreti açıklamamızı istedi. ıslak çay taban fiyatını allahın izniyle bu sene 2,90 Lira olarak belirledik. 13 kuruş destekleme ile üç Lira üç kuruş olarak belirledik” dedi.

2018 YAŞ ÇAY iyi bilen FİYATI iki LİRA 45 KURUŞTU

2018 senesi ıslak çay kilo ücreti iki Lira 32 kuruş ve 13 kuruş destekleme olmak üzere iki Lira 45 kuruş iken, Rize tarım Odası 2019 senesi ıslak çay taban ücretinin destekleme ile birlikte üç Lira 10 kuruş olması gerektiğini açıklamıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet