Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar

ABD Kongresi’nde “karanlık ruhları kovan” dua okundu

ABD Temsilciler Meclisi rahiplerinden Patrick Conroy, Başkan Donald Trump’ı ırkçılıkla suçlayan tasarının tartışıldığı oturumdan sonra, tüm karanlık ruhları kovduğu ifade edilen duayı okudu.

20 Temmuz 2019 Cumartesi, 16:06

Washington Post‘un aktardığına göre rahip, “Kutsal isminle bendeniz şimdi bütün karanlık ruhları, senden olmayan bütün ruhları bu meclisten uzaklaştırıyorum” dedi. Rahip Ayrı olarak “hayal kırıklığı, ihtilaf ve acı ruhlarını kovmak” amaciyla de dua etti.

“ÇOK güç VE GERGİN BİR HAFTAYDI”

Patrick Conroy dahada sonra, Temsilciler Meclisi üyelerinin, Donald Trump‘ı ırkçılıkla suçlayan tasarı sebebinden tartıştığını görünce bunun benzeri tek duayı yapma fikrinin aklına geldiğini söyledi. Rahip, “Bu, dahada karanlık var olan ruhların büyük olasılık Temsilciler Meclisi’ndeki insanları etkilediği çok güç ve gergin tek haftaydı” dedi.

Donald Trump, Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib, Ayanna Pressley ve İlhan Omar’ı amaç alarak, ‘hükümetleri Tamamiyle felaket var olan ülkelerden gelen kadın Kongre üyeleri’ diye seslendiği Demokratların ‘ülkelerine art dönmeleri gerektiğini’ söylemişti.

Ocasio-Cortez, Tlaib ve Pressley ABD’de doğup büyüdü. Somali doğumlu Omar da bebek yaşta ABD’ye taşındı.

Trump’ın bu çıkışı Cumhuriyetçiler arasında dahi reaksiyon çekmişti.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Temsilciler Meclisi’nde, 17 Temmuz Çarşamba bugünü yapılan oylamada, Trump’ı ırkçılıkla suçlayan tasarı 187’ye karşı 240 oyla onay edilmişti. Tasarıya oy verenler arasında ani çok Cumhuriyetçi de vardı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz