Altının gram fiyatı 411 liradan işlem görüyor..haberi oku

05 Mart 2021 Cuma, 11:15

Dün altının ons fiyatındaki düşüşe karşın dolar kurundaki artışın tesiriyle yatay izleyen gr altın, bugünü tek evvelki kapanışın derhal altında 410,4 liradan tamamladı. gr altın, tertemiz güne yükselişle başlamasının derhal peşinden saat 10.25 itibarıyla evvelki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 411 lirada dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 673 lira, cumhuriyet altını da 2.743 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, Bir gün evvel dolardaki değerlenmenin tesiriyle düşüş eğilimini sürdürerek 1.687 dolarla 9 ayın en düşük seviyesine gerilemesinin derhal peşinden bu erken 1.699 dolardan işlem görüyor. Analistler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ortada Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın dünkü izahları ile ABD’nin 10 senelik tahvil faizlerinin yükseldiğini, bunun da dolar endeksini desteklerken, altının ons fiyatını baskıladığını bildirdi.

ONS ALTINDA 1.670 DOLAR SEVİYESİ ÖNEMLİ DESTEK

Powell, Bir gün evvel kazanç politikası ile alakalı güvercin söylemlerine ayni ritimde devam etse de tahvil faizleri ve enflasyona ait endişeleri yatıştıracak tek izahta bulunmadı. ABD’nin 10 senelik tahvil faizlerinin seyri, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Senato’sunda görüşülmeye başlanan ahenk gösteren ücret destek paketi ve tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ait haber akışının gündemin odağındaki yerini savunduğunu kaydeden analistler, bugünün veri gündeminde ise ABD’nin istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, işsizlik oranı ve vasati saatlik kazançlar verilerinin öne çıktığını söyledi. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.670 seviyesinin nemli destek konumunda olduğunu ifade etti.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Anadolu ajansı / Bekir Gürdamar

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet