Son Dakika
17 Ocak 2020 Cuma

Anadolu Adliyesi’ndeki silahlı saldırı olayının detayları ortaya çıktı

Anadolu Adliyesi önünde yaşanan ve iki kişinin yaralandığı silahla saldırı olayında yeni detaylar ortaya çıktı.

10 Eylül 2019 Salı, 17:46

Saldırgan A.U. ve B.A. adli şahıslar ile saldırıya uğrayan C.Y. adli şahsın aralarında bulunan tek husumet dolayısıyla 3’üncü Çocuk Mahkemesi’nde duruşmaya çıktıkları, mahkemenin derhal peşinden tekrar karşılaştıkları esnada silahlı saldırının yaşandığı öğrenildi. Polisten kaçarken yaralı olarak ele geçirilen B.A. ile saldırıya uğrayan C.Y.’nin hastanede tedavilerinin ayni ritimde devam ettiği belirtildi.

İstanbul Anadolu Adliye Sarayı önünde saat 11:30 sıralarında motosikletli iki şahıs, tek grubun üstüne silahla ateş açmış ve tek kişiyi yaralamıştı. Saldırgan şahıslardan biri de kaçmaya çalıştıkları esnada zabita tarafından yaralı olarak ele geçirilmişti. Saldırgan şahısların isimlerinin A.U. ve B.A., saldırıya uğrayarak yaralanan kişinin İsiminin C.Y. olduğu öğrenildi. Şahısların aralarında bulunan tek husumet dolayısıyla 3’üncü Çocuk Mahkemesi’nde duruşmaya çıktıkları, mahkemenin derhal peşinden tekrar karşılaştıkları ve silahlı hücum olayının da bu esnada alana geldiği öğrenildi. Saldırganlar olayın derhal peşinden motosikletle kaçmaya çalıştıkları esnada polisin ‘dur’ ihtarına uymadılar. Bunun üstüne polisler B.A. isimli şahsı yaralı olarak ele geçirdi. Kaçan başka kişi da kısa müddette yakalanırken olayla irtibatlı dört kişi dahada gözaltına alındı.

Saldırıda yaralanan C.Y, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. başka yaralı kuşkulu B.A ise Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde rehabilitasyon altına alındı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz