Arda’nın öngörüsü için MEB devrede

08 Ekim 2020 Perşembe, 16:24
Arda’nın öngörüsü için MEB devrede

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü kabine toplantısında gerçekleştirdiği açıklama, akıllara Demokrat Parti (DP) İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda’nın geçen hafta söylediklerini getirdi. Detaylara https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/yuzde-1-butce-ile-bedava-internet-41625589 linkinden ulaşabilirsiniz.

DP İl Başkanı Ekrem Eray Arda, açıklamasında devletin gençlerin bilişim ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayabileceği konusunu rakamsal boyutları eşliğinde gündeme getirmişti.
Arda “Devlet, internet erişimi olmayan gençlere bedava internet tahsis edebilir. Ülkemize bunun yıllık maliyeti 472 milyon lira. Ekipmanı olmayan öğrencilere 495 milyon liraya tablet, 1 milyar 50 bin liraya akıllı telefon ve 1 milyar 500 bin liraya da son model bilgisayar dağıtmak mümkün” demişti.

Kabine toplantısında da Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) uzaktan eğitim öğrencilerinden bilgisayar ihtiyacı olanlar için bir çalışma yürüttüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren peyderpey bu tabletleri öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet