Bakan Kasapoğlu, Kırıkkale Gençlik Merkezi'nin açılışını yaptı..haberi oku

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kırıkkale’de Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi, ardından fidan dikti.

23 Kasım 2020 Pazartesi, 18:00

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, erken saatlerinde geldiği Şehirde evvel olarak Yahşihan kazasinda incelemelerde bulundu. dahada ardindan kent merkezinde gelen bakanimiz Kasapoğlu, Kırıkkale Valiliği’ni ziyaret etti. bakanimiz Kasapoğlu’na ziyarette Vali Yunus Sezer tarafından ‘Kralların Ressamı’ denilen Rahmi Pehlivanlı’nın 1990 seneninde yapmış olduğu ‘Manisa’da Sepet Yapan Kadınlar’ tablosu armağan edildi. Kasapoğlu derhal peşinden Vali Sezer, AK Parti Kırıkkale mebus Ramazan Can, kent ve kaza belediye başkanları ile ‘İl Brifing ve Değerlendirme Toplantısı’ yaptı. bakanimiz Kasapoğlu, toplantıdan ardindan yapımı tamamlanan Kırıkkale Gençlik Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılış töreninde konuşan Kasapoğlu, “Ülkemizin açıkçası en iyi gençlik merkezlerinden tek tanesini çok kısa tek müddette hizmete almak bizler içinde ayrı tek mutluluk dolu olmak kaynağı. bendeniz bu vesile ile neden Valimize, neden Belediye Başkanımıza, emeği olan, katkısı var olan herkese kalbi şükranlarımı saglamak istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEYECEK”

Kırıkkaleli gençlerin sloganları üzerine, kendilerinin de gençliğin yanında olduklarını ve yanında olmaya ayni ritimde devam edeceklerini belirten bakanimiz Kasapoğlu, “Bu eşsiz vatan, bu cennet vatan, bizlere atalarımızın emaneti. Bizler de allahın izniyle bu emaneti hep birlikte dahada iyi seviyelere taşımanın, yarınlara kuvvetli tek şekilde ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. Yarınların, bugünlerin umudu gençlerimizle birlikte bu emaneti allahın izniyle hemide ilelebet payidar kılma yerine ayni vakitte da yarınları dahada kuvvetli kılma yerine el birliği ile çalışacağız, gayet göstereceğiz. Bugüne civarindan olduğu benzeri bundan ardindan da hiçbir engel, hiçbir hile, hiçbir kumpas bizleri yolumuzdan döndüremeyecek” diye konuştu.

“ZİRVEYE OYNAYAN ÜLKEYİZ”

Türkiye’nin her alanda en kuvvetli olma iddiasının bulunduğunu söyleyen bakanimiz Kasapoğlu, “En doruğa oynayan tek memleket ve Kırıkkale. neden sanayisiyle, özellikle müdafaa alanında, neden tarımıyla Bir hayli alanda ülkemizin lider şehirlerinden tek tanesi. Bu şehri yarınlarına hemide sporda hemide gençliğiyle marka kent haline getirmek de bizlerin, Bakanlığımızın en hatri sayilir büyüklükte hedeflerinden tek tanesi. bendeniz inanıyorum ki neden Kırıkkalemizin merkezinde neden ilçelerinde gençlik merkezlerimizle, spor tesislerimizle, yurtlarımızla, kamplarımızla hedeflerimizi en kısa müddette gerçekleştireceğiz. Kırıkkalemizin spor salonunun yenilenmesi, modernizasyonu çerçevesinde Bir hayli aşamayı arkada bıraktık. İnşallah tek sonraki günlerde de bu projeyi dahada somut tek şekilde sizlerle paylaşacağız. Şimdiden ülkemizin en tertemiz spor salonlarından tek tanesinin Kırıkkale’de yükselecek olmasının müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERDEN TÜRKÜ DİNLEDİ

Konuşmaların derhal peşinden Kırıkkale Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren bakanimiz Kasapoğlu, gençlik merkezini gezdi. Gençlik merkezinde bağlama egitimi alan öğrencileri de ziyaret eden bakanimiz Kasapoğlu, talebelerden ‘Allı Turnam’ türküsünü dinledi. bakanimiz Kasapoğlu, gençlik merkezinin bahçesine günün anısına, gençlik merkezi üyeleriyle fidan dikti. bakanimiz Kasapoğlu, Kırıkkale Belediyesi’ni ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ettikten ardindan Dinek Dağı Atlı Safari ve doğa Parkı ve Çeşnigir Kanyonu’nda yapılan çalışmaları inceledi.

DHA

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet