Barajdaki güneş panelini çaldılar..haberi oku

Afyonkarahisar’da Devlet Su İşlerine (DSİ) ait barajın vana odasındaki güneş panelini çalan baba ve çocuğu jandarma ekiplerinin drone takibi ile yakalandı.

01 Eylül 2020 Salı, 23:30
Barajdaki güneş panelini çaldılar..haberi oku

Olay, Bolvadin kazasina bağlı Kemerkaya köyünde alana geldi. Yapraklı Barajı civarında önleyici kolluk devriyesi görevi icra eden zaptiye ekipleri barajın dış duvarındaki patika yolda minik tek çocuğun elinde tek nesne taşıdığı ve barajın üzerindeki yolda tek şahsın onu beklediği gördü. vaziyetten şüphelenen ekipler ismi açıklanmayan minik yaştaki bebek ve A.O. adli babasını vaziyetinden şüphelenerek kimlik sorgulaması yaptı.

Ekipler şahısları minik çocuğun taşıdığı güneş panelini nereden bulduklarını meselece ‘Yapraklı Barajı’nın altındaki ağaçlık alanda bulduklarını’ Cevabını aldı. Aldıkları çelişkili yanıtlar üstüne alanda drone kaldıran ekipler baraj yolunun üzerinde bulunan ve dahada ardindan vana odası olduğu için yerin çatısında güneş paneli tertibatı olduğunu ama oturumun olmadığını görünce şüphelileri gözaltına aldı. Şahısların 60×60 ebadındaki güneş panelini çaldıkları anlaşılınca DSİ yetkileri ile bağlantı geçildi. DSİ yetkilileri ise şahıslardan şikayetçi oldu.
Olayla alakalı başlatılan tahkikat ayni ritimde devam ediyor.

Mücahit Kuzu
 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet