Barcelona ve Juventus

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeniyle spor kulüpleri de ekonomik olarak zora girdi. Juventus ve Barcelona başta olmak üzere bazı kulüpler oyuncularıyla anlaşarak maaşlarda indirime gitti. Galatasaray da harekete geçerek Falcao, Muslera, Feghouli ve Belhanda ile masaya oturacak ve oyunculardan maaşlarında indirim talep edecek. Bir başka seçenek ise ödemelerin 3 ay ertelenmesi.

31 Mart 2020 Salı, 16:15

Dünyanın tek numaralı gündem maddesi var olan COVID-19 salgınının en çok etkilediği alanlardan biri de spor ekonomisi. Futbol ve basketbol başta olmak üzere derhal her spor dalında kuluüpler krizden minimum etkilenmek amaciyla deva arayışında.

Sabah’ın haberine göre; nihayet vakitte Juventus ve Barcelona’nın oyuncularıyla anlaşarak maaşlarında indirime gitmesi Bir hayli kulübe yollar gösterecek benzeri duruyor. Süper Lig ekiplerinden Galatasaray da aynı stratejiyi izlemeye hazırlanıyor.

İlgili Haberler
İstanbul’da olaylı maç: Galatasaray – Manchester United

İNDİRİM istek EDİLECEK

Sarı-kırmızılı yönetim, evvel etapta maaşı çok futbolcularla masaya oturmanın hesaplarını yapıyor. Falcao, Muslera, Belhanda ve Feghouli ile görüşecek var olan Galatasaray, dört futbolcudan kazançlarında indirim istek edecek. Bu isimlerle anlaşma sağlanırsa harekât genişleyerek bütün takıma yayılacak.

Galatasaray yönetiminin düşündüğü tek başka seçenek ise oyuncuların alacaklarını üç ay ertelemesi. aylık indirim istedği onay görmezse B planı olarak ödemelerin ertelenmesi masaya yatırılacak.

İlgili Haberler
Lusamba kimdir, kaç yaşında? Galatasaray onu istiyor…

Yaklaşık 7 milyon euroluk kazancıyla Falcao hemide Galatasaray’ın ayni vakitte da Süper Lig’in en çok galip gelen ismi konumunda. Sarı-kırmızılı takımın deneyimli yıldızlarından Feghouli 3.8 milyon euro, Muslera 3.5 milyon euro, Belhanda ise 3.3 milyon avro kazanıyor.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet