Başkan Yılmaz’dan istifa açıklaması!

Tam bir ay önce yapılan 31 Mart seçimlerinde, sandıktan yüzde 72’lik bir rekor oyla çıkarak belediye başkanı seçilen AKP’li Ayhan Yılmaz bugün görevinden istifa etti. Akşam saatlerinde AKP Ankara İl Başkanlığı’nda kameraların karşısına geçen Yılmaz, “Bugün geldiğimiz nokta itibariyle maalesef baş gösteren sağlık problemleri nedeniyle Pursaklar Belediye Başkanlığı görevinden istifa etme kararı aldık” dedi.

02 Mayıs 2019 Perşembe, 03:33

31 Mart’taki mahalli İdareler genel Seçimlerinde Pursaklar Belediye Başkanlığına seçilen AKP’li Ayhan Yılmaz, sağlık problemleri hasebiyle görevinden istifa ettiğini açıkladı.

AKP Ankara İl Başkanlığı’nda, partisinin Ankara İl Başkanı Hakan Han ile birlikte kameraların karşısına geçen Yılmaz, istifasını açıkladı. 25 senedir Ankara’da çeşitli görevlerde bulunduğunu aktaran Yılmaz, “Bugün geldiğimiz nokta itibariyle Ne yazık ki baş gösteren sağlık problemleri hasebiyle Pursaklar Belediye Başkanlığı görevinden istifa etme kararı aldık. Bu Tamamiyle beşeri tek durum. Sahiden bunun benzeri tek zorunlulukla karşı karşıya kalmayı istemezdim ama sağlık herkesin başına gelebilecek tek durum” dedi.

İstifası döneminden evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak müsaadenini aldığını belirten Yılmaz, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuyla alakali müsaadenini istedim. Kendisi de anlayış gösterdi. Ömrüm olduğu, sıhhatim elverdiği sürece AK Parti’nin tek neferi olarak çalışmaya çaba edeceğim. Pursaklar halkına bize gösterdiği teveccüh amaciyla teşekkür ederim. Haklarını helal etmelerini diliyorum. Belediye Başkanlığından istifa ediyorum. Partimizin tek neferi olarak bundan ardindan da partimizin hizmetinde olacağımı beyan ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da ‘Bundan sonraki süreçte, eğer mahalli yönetimlerde sağlığın el verir de çalışırsan mutluluk dolu oluruz’ dedi. Sağlığımız el verirse Haseki Başkanla birlikte mahalli Yönetimler Merkezi’nde, AK Parti genel Merkezi’nde çalışmaya çaba edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“YOKSA SUÇU BENDEN BİLECEKLER!”

SÖZCÜ’nün edindiği bilgiye göre Ayhan Yılmaz, belediye reis adaylığına sıcak bakmıyordu. Yakın etrafına “Aday olmak istemiyorum. ama büyükşehir kaybedilirse suçu benden bilecekler. o nedenle mecburi olarak aday oldum” dedi. reis seçildikten ardindan da “Ayağım gitmiyor” diyerek içinde bulunduğu vaziyeti aktardı. Yılmaz, başkanlıktan istifa etmeden evvel nihayet icraat olarak lüks mevki aracını değiştirdi. Volvo marka aracını adina Skoda araç aldı ve “Pursaklar Belediyesi olarak almış olduğumuz tasarruf kararları doğrultusunda mevki aracımızı dahada ahenk gösteren ücret tek araçla değiştirdik. Daha önceki mevki aracını satarak hemide bütçemize katkı sağlayacağız ayni vakitte da israfın önüne geçmiş olacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet