Beşiktaş

Beşiktaş, yeni sezon öncesi kampının Avusturya ayağını tamamladı. Siyah-beyazlılarda, arka arkaya gelen sakatlık haberleri ise Teknik Direktör Abdullah Avcı ve ekibini üzdü.

05 Ağustos 2019 Pazartesi, 12:09

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında 8 Temmuz’da Riva’da top başı yapan ve 24 Temmuz’da 2. kamp çalışması amaciyla Avusturya’ya giden Beşiktaş, kampının vatan dışı etabını tamamladı. Avusturya’da dört hazırlık maçına çıkan ve tertemiz transferler Boyd ve Douglas’ın da takımla çalışmalara katıldığı Beşiktaş’ta 2. etap çalışmalarında moralleri sakatlıklar bozdu. Burak Yılmaz, Atiba, Roco, Dorukhan, Adem Ljajic, Gökhan Gönül ve Medel’in yaşadığı sakatlıklara Necip yumuşak başlı da eklendi. Siyah-beyazlıların, Bir gün evvel İtalyan ekibi Brescia ile yaptığı hazırlık maçında sakatlanarak oyuna ayni ritimde devam edemeyen Necip Uysal’ın vaziyetinin yapılan tetkiklerden ardindan açıklanacağı öğrenildi. 

Sakatlıklar Avcı’yı üzdü 

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında kampın İstanbul ayağında takıma kondisyon çalıştıran ve Avusturya kampında da Strateji çalışmalarına ağırlık veren Beşiktaş’ta, art arkaya gelen sakatlık haberleri teknik patronu Abdullah Avcı’nın canını sıktı. Takımla Strateji çalışmaları yaparken bu civarindan çok sakat isminin olması Avcı ve ekibinin Sanki elini kolunu bağladı. 

4 hazırlık maçında gol atamadı 

Avusturya kampı öncesi Riva’da top başı yapan ve burada Pendikspor ve Kocaelispor ile yaptığı hazırlık maçlarında rakip kaleye 9 gol bırakan Beşiktaş’ta kampın vatan dışı ayağında ise gol sıkıntısı yaşandı. Avusturya’da Eibar, Larisa, Udinese ve Brescia takımlarıyla dört hazırlık maçına çıkan siyah-beyazlılar, bu mücadelelerde gol sevinci yaşayamadı. 

Takıma iki vakit izin 

Avusturya kampını tamamlayan siyah-beyazlılar, iki vakit destur yapacak. Çarşamba akşamı saat 19.00’da hazırlıklarına ayni ritimde devam edecek var olan Beşiktaş, 10 Ağustos Cumartesi bugünü nihayet hazırlık maçını Yunanistan ekibi Panathinaikos ile Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapacak. 

Güven Mert Ercan / İSTANBUL (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz