Beştepe Millet Camii’nde cuma namazı kılındı

Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak Beştepe Millet Camii’nde bugün, cuma namazı kılındı.

27 Mart 2020 Cuma, 15:00

Diyanet İşleri Başkanlığı, gittikçe yükselen salgın tehlikesi hasebiyle geçtiğimiz hafta olduğu benzeri bu erken de memleket genelinde cuma namazlarının kılınmayacağını duyurdu.
Beştepe millet Camii’nde ise bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca için az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı algı edildi.

SADECE MİLLET CAMİİ’NDE KILINDI
Diyanet cuma namazı öncesi yaptığı açıklamada, “İslam medeniyetinin en mühim coğrafyalarından var olan cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri var olan bu imanin ayni ritimde devam etmesi ve cuma namazına gidemediği amaciyla milletimizin yaşadığı üzüntünün tek nebze giderilebilmesi yerine Türkiye’de Yalnızca Ankara’da Beştepe millet Camii’nde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından için çok az sayıda katılımla ve salgına karşı İhtiyaç duyulan tedbirler alınarak cuma namazı naz edilecektir.” ifadesine yer vermişti.

SAFLAR ARASI yasamsal MESAFE
Cuma namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından verilen hutbeyle başladı. Hutbe televizyonlar aracılığıyla canlı verildi.
Cuma namazında saflar arası yasamsal ara kuralının uygulanması ise dikkatlerden kaçmadı.

Beştepe millet Camisi’nde cuma namazı kılındı İZLE

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet