Bir ilde daha maske takma zorunluluğu getirildi!..haberi oku

Niğde’de yeni tip corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında 1 Temmuz’dan itibaren maske takmak zorunlu hale getirildi. Vali Yılmaz Şimşek, “Çok şükür ilimizde aldığımız tedbirler sonucu ülke ortalamasına göre iyi bir çizgimiz oldu. Hatta ilk zamanlar hiç vakamız yok. Ancak ülke genelindeki artışa paralel olarak ilimizdeki vakalarda artmalar oldu. Birçok hastamız iyileşerek taburcu oldu. Tabii bu arada 7 vatandaşımız hayatını kaybetti” dedi.

29 Haziran 2020 Pazartesi, 21:30
Bir ilde daha maske takma zorunluluğu getirildi!..haberi oku

Niğde Valiliği’nden yapılan açıklamada, corona virüsü salgını hasebiyle yeryüzünde can kaybı ve olay sayısının artmaya ayni ritimde devam ettiği belirtildi.

Vatandaşlara maske kullanımı, yasamsal ara ve temizlik ile alakalı İhtiyaç duyulan hassasiyeti sürdürmeleri hususunda ikazlarda bulunan Vali Yılmaz Şimşek, pandemi kurulunda yaptığı izahta Niğde’de bugüne civarindan 7 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.

Vali Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

* Çok şükür ilimizde aldığımız tedbirler neticesi memleket ortalamasına göre iyi tek çizgimiz oldu. Hem de evvel zamanlar hiç vakamız yok. ama memleket genelindeki artışa paralel olarak ilimizdeki vakalarda artmalar oldu. Bir hayli hastamız iyileşerek taburcu oldu. doğal aynı zamanda 7 vatandaşımız hayatını kaybetti.

* İl Pandemi heyeti tek Temmuz 2020 tarihinden bu yana ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki halk binaları, sektör yerleri, bahçe, bulvar, cadde, yol benzeri bütün kamusal alanlarda ağzı ve burnu Tamamiyle kapatacak şekilde maske kullanılmasının mecburi olduğuna karar vermiştir.

* Alınan karara uymayan vatandaşlarımıza genel Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. ve başka maddeleri uyarınca kazanç cezası verilecektir. İHA

İLGİLİ HABERVaka sayısının arttığı Şehirde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!Vaka sayısının arttığı Şehirde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!

Çankırı Corona Niğde kazanç sektör
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet