Bodrum’da Yapılan Milyon Dolarlık Düğün 3 Gün 3 Gece Sürdü

Hindistan’da uluslararası ticaret işiyle uğraşan Gıdwani ailesinin oğlu Suraj Gıdwani, Bodrum’da 3 gün 3 gece süren masal gibi bir düğünle dünyaevine girdi.

16 Mayıs 2019 Perşembe, 22:39

Hindistan’ın en varlıklı ailelerinden biri var olan Gıdwani serisinin erkek çocuğu Suraj Gıdwani Muğla’nın Bodrum kazasinda yapılan masal benzeri tek düğünle evlendi. iki milyon dolar harcanan ve 300 davetlinin katıldığı düğün üç vakit üç gece sürdü.

Hindistan’da beynelmilel ticaret işiyle uğraşan Gıdwani serisinin erkek çocuğu Suraj Gıdwani düğün amaciyla Bodrum’u seçenek etti. üç vakit süre gelen düğünün nihayet gününde gelin ve damat ananesel Hint düğünü ile hayat evine girdi. takriben iki milyon dolar harcanan ve 300 davetlinin katıldığı düğünde konuklar hususi uçaklarla ilçeye geldi. 10 – 13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen düğün amaciyla Hindistan’dan gelen 60 çalisan konuklara hizmet etti. Düğünde ikram edilen yemekler amaciyla ise Hindistan’dan hususi aşçıların getirtildiği öğrenildi.

HİNT GELENEKLERİNE GÖRE EVLENDİLER

The Bodrum by Paramount Hotel’de gerçekleşen düğüne evvel olarak damat Suraj Gıdwani ve yakınları geldi. başka Hint düğünlerinin aksine damat Gıdwani, Mehendi merasimine giderken ata binmeyi seçenek etti. dahada ardindan gelin Bhavna Gıdwani yakınları ile birlikte merasim alanına geldi. Sari isimi verilen hususi tek gelinlik giyen gelin ve damada Mehendi (Kına) merasimi yapıldı. takriben iki saat civarindan süre gelen merasimde inanç adamlarının duaları eşliğinde Hint ananeleri adina getirildi.

DÜĞÜN üç GÜN üç GECE SÜRDÜ

Suraj ve Bhavna Gıdwani çiftinin Hint gelenekleriyle izdivaç ettiği düğün üç vakit üç gece sürdü. Gıdwani çifti, Organizasyon 3’üncü gününde geleneklerine ahenk gösteren olarak hayat evine girdi. Çiftin aile yakınları ve Hindistan’dan gelen inanç adamlarının bulunduğu nikah merasimi takriben iki saat sürdü. Nikah merasiminin derhal peşinden aş alanına geçen davetliler Hint şarkıları eşliğinde gece boyu eğlendi.

EŞYALAR KAMYONLARLA TAŞINDI, 50 VIP ARAÇ KİRALANDI

Düğün öncesi hususi uçaklarla Bodrum’a gelen davetlilerin eşyaları Bodrum nakliyattan kiralanan üç kamyonla taşındı. The Bodrum By Paramount Hotels’i seçenek eden Hintli ailenin 5 yıldızlı otelin tamamını kapattığı öğrenildi. Davetlilerin transferleri amaciyla ise Vip Bodrum transferden 50 araç kiralandığı öğrenildi.

Kaynak: İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet