Bursa’da koronavirüs rakamları işte böyle katlanıyor..haberi oku

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yüzde 84 artış açıkladığı Bursa’daki korona virüs rakamlarının neden arttığı ortaya çıktı. Bursa’da dün gece bir asker uğurlama töreninde korona virüs tedbirleri ve trafik kuralları hiçe sayıldı. Polisler kuru sıkı tabancasını da ateşleyen gruba adli ve idari soruşturma başlattı.

30 Ekim 2020 Cuma, 10:00
Bursa’da koronavirüs rakamları işte böyle katlanıyor..haberi oku

81 şehirde toplu asker uğurlama törenleri yasaklanırken, Bursa’da vatani görevine gidenleri uğurlayanlar hemide korona önlemlerine ayni vakitte da trafik kaidelerine uymuyor. Bursa’da konvoy eşliğinde asker uğurlayan tek grup toy araçlarıyla girdikleri yolu trafiğe kapattı. Korona virüs tedbirlerini hiçe sayan gençler, ” Yolu keserek oyun oynayıp silahla ateş” ettiler. araç konvoyunda bayrakla donatılan otomobilin camından sarkanlar da tehlike oluşturdu.
Olay, akşam saatleri ortada Osmangazi kazasinda alana geldi. tek grup genç, askere gidecek var olan arkadaşları amaciyla konvoy eşliğinde girdikleri yolu trafiğe kapatarak yollar ortasında oyun oynamaya başladı. derhal peşinden silahla çeşitli noktalardan ateş edilirken, yasamsal ara ve maske kaidesi asagi üst edildi. dahada ardindan konvoy seklinde trafiğe çıkan gençler riskli hareketler sergileyerek, araçlardan sarktılar. Etraftaki sürücülerin ihbarı üstüne çok sayıda zabita ekibi derhal sevk edildi. İhbar üstüne gelen ekipleri Avrupa Konseyi bulvarı üzerinde konvoyu durdurarak arama çalışması başlattı. Yapılan aramada buyruğa K. da (20) tek adet kurusıkı silah bulundu. Kurusıkı silah bulundurmaktan takriben iki bin Lira yönetimsel kazanç cezası kesildi. Ayrı olarak takriben gruptan 12 kişiye yasamsal ara kaidelerini ihlal ettikleri amaciyla yönetimsel kazanç cezası uygulandı.

O anlar tek yurttaş tarafından gsm telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Mesut Güleç
 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet