Çalıyı çırpıyı alan köylüler yangına koştu, kadınlar traktör ile su taşıdı..haberi oku

Muğla’nın Menteşe ilçesi kırsal Kuyucak Mahallesi’nde öğle saatlerinde orman yangını çıktı. Yangını duyan köylüler ellerinde çalı çırpı ile yangına koşarken, kadınlar da yanan alana traktör ile su taşıdı.

23 Eylül 2020 Çarşamba, 17:01
Çalıyı çırpıyı alan köylüler yangına koştu, kadınlar traktör ile su taşıdı..haberi oku

Bugün saat 13.47’de çıkış nedeni Daha tespit edilemeyen orman yangını söndürme çalışmalarına köylülerin yanı sıra, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Yangının başlaması ile bölgeye evvel müdahale aracı ve tek arazöz derhal sevk edilirken, ekiplerin ve köylülerin çalışması sonrası yangın kısa müddette denetim altına alındı.

Çalı çırpı ile yangına müdahale

Kuyucak ormanlık alanında başlayan yangın sonrası yöre köylüleri yangın alanına koştu. Ellerine aldıkları çalı ve çırpılarla koşarak yanan alana gelen köylüler, yanan alana çalı çırpı ile müdahale etti. Alevlere ve dumanlara aldırış etmeden canla başla yangına müdahale eden köylüler alevlerin önünü kesti.

Kadınlar traktör ile su taşıdı

Kuyucak Mahallesi’nde çıkan orman yangını sonrası erkeklerin yanı sıra, kadınlar da traktöre binerek traktörün kasasında yangın alanına su taşıdı. Traktör ile yanan alana civarindan yanaşan köylü kadınlar suyu teslim ettikten ardindan tekrar su taşımaya ayni ritimde devam etti.

Bekir Tosun – Mustafa Altar Zeyhan
 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet