Cemal Kaşıkçı’nın oğlu, babasını öldürüp parçalara ayıran katillerini affettiklerini duyurdu..haberi oku

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda 2 Ekim 2018’de öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’da yaşayan ailesi, Kaşıkçı’yı öldürenleri affettiğini açıkladı. Kararı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile bir araya gelerek babası için tazminat, maaş ve villa alan Cemal Kaşıkçı’nın oğlu Salah Kaşıkçı duyurdu.

22 Mayıs 2020 Cuma, 14:00

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürüldükten ardindan parçalarına ayrılarak cansız bedeni yok edilen medya mensubu Cemal Kaşıkçı‘nın ailesi, cinayeti işleyenleri affetti.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDULAR

Başkonsolosluk binasında vahşice öldürülen medya mensubu Cemal Kaşıkçı’nın erkek çocuğu Salah Kaşıkçı, Suudi Arabistan’da birlikte yaşadığı ailesi yerine yasamsal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından tek İzah yayınladı. Babaları Cemal Kaşıkçı’nın katillerini bağışladıklarını belirten Salah, Allah’ın rızasını kazanmak üzere bu kararı aldıklarını savundu.

AÇIKLAMASINDA AYETE DE YER VERDİ

Salah, açıklamasında, “Bir kötülüğün karşılığı ona eşit tek davranıştır ama kim bağışlar, düzeltme yolunu meblağsa onun mükâfatını Allah verir. Hiç kuşku yok ki O haksızlık edenleri sevmez” mealindeki Şura Suresi’nden tek ayete yer verdi.

FOTOĞRAFI BÜYÜK YANKI UYANDIRMIŞTI

Daha evvelce yaptığı açıklamalarda babasının ölümünün siyasallaşmasını istemediğini belirten Salah Kaşıkçı, Kral Selman bin Abdulaziz’in kendisine başsağlığı dilerken, çekilen kaygılı görüntüsüyle medyada tanınmıştı.

MAAŞ, TAZMİNAT VE VİLLA

Suud yargısı, olayla alakalı geçtiğimiz sene 5 kişi ile alakalı idam kararı verirken, üç kişiye de mapusa cezali etmişti. Cinayetin derhal peşinden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile tek araya gelerek babası amaciyla tazminat, aylık ve villa alan Salah Kaşıkçı, karardan hoşnut kalmış ve “Adalet yerini buldu, mutluyum.” ifadelerini kullanmıştı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet