CHP’li Özel, Bakan Akar’a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek..haberi oku

02 Aralık 2020 Çarşamba, 17:15

Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya Akar’ın avukatları Samet Can Olgaç ve Cihat Haykır ile davalı Özgür Özel‘in avukatı Hüseyin Can Güner katıldı.

Akar’ın avukatlarından Olgaç, Özel’in bir televizyon kanalında söylediği sözlerin cezai olarak suç, hukuki olarak da saldırı niteliğinde olduğunu ifade etti. Özel’in TBMM’de de çarpıtılmış ve doğru olmayan beyanlarda bulunduğunu kaydeden Olgaç, davanın kabulünü istedi. Özel’in avukatı Güner ise mahkemenin, bildirdikleri delilleri toplamadığını, tanıkların dinlenmediğini öne sürdü. Müvekkilinin televizyondaki beyanlarının ağır ifadeler olmadığını savunan Güner, davanın reddini talep etti.

ÖZGÜR ÖZEL, AKAR’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Hakim Tamer Pamuk, beyanları dinledikten sonra davayı kabul ederek, Özel’in Akar’a 15 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmettiğini açıkladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

NATO zirvesinde büyük gerginlik! Pompeo, giderayak Çavuşoğlu ile atıştı

NATO zirvesinde büyük gerginlik! Pompeo, giderayak Çavuşoğlu ile atıştı
'Bazılarının kan tepesine fışkıracak' deyip asgari ücret zammı için çılgın bir öneri sundu

“Bazılarının kan tepesine fışkıracak” deyip asgari ücret zammı için çılgın bir öneri sundu
Bebek arabasından gelen sese anlam veremeyenler, gördükleri karşısında şaşıp kaldı

Bebek arabasından gelen sese anlam veremeyenler, gördükleri karşısında şaşıp kaldı

DAVA DİLEKÇESİ

Dava dilekçesinde Akar’ın, 2015-2018 yıllarında Genelkurmay Başkanlığı yaptığı, emekliliği sonrasında Milli Savunma Bakanı olarak atandığı ve bu görevini halen sürdürdüğü belirtilmişti.

Özel’in, 19 Kasım 2018’de bir televizyon kanalının ana haber bülteni ile 17 Aralık 2018’de TBMM Genel Kurul çalışması sırasında, Akar hakkında ağır hakaret ve iftira mahiyetinde söylemlerde bulunduğu kaydedilen dilekçede, 500 bin lira manevi tazminatın yanı sıra Özel’in “kınanması” ve bu kararın tirajı en büyük iki gazetede yayımlanması talep edilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Barış Kılıç

Kaynak :haberler

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet