Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Salgın tedbirleri nedeniyle kongrelerimizi erteliyoruz”..haberi oku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, videokonferans yöntemiyle AK Parti 7. Olağan Kütahya, Afyon, Batman ve Siirt İl Kongrelerine katıldı. Erdoğan, “Ülkemizde pek çok faaliyete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri erteliyoruz” ifadelerini kullandı.

21 Kasım 2020 Cumartesi, 16:01

Videokonferans yoluyla AK Parti 7. alışılmış olan Kütahya, Afyon, Batman ve Siirt İl Kongrelerine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AB’den ayrımcılık yapmamasını, verdiği sözleri tutmasını, en azından ülkemize baz alinarak açık düşmanlıklara penis olmamasını istiyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa’da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile kurmayı tasavvur ediyoruz” diye konuştu.

“Kongrelerimizi erteliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde Bir hayli hizmete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri amaciyla ise rastgele tek engel bulunmuyor. bunun için karşın salgınla mücadele vermeye destek saglamak amaciyla tek sonraki haftadan bu yana kongreleri erteliyoruz. Okulundan ayrı var olan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, 65 ıslak üstü vatandaşlarımızın neler hissettiğini biliyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın tedbirlere uymasıyla bugünleri arkada bırakacağız. Milletimizin desteği ile bu tertemiz dalgayı da kırdığında aydınlık tek istikbal başlayacak. İşi azalan ve Tamamiyle duran esnafımızın, sanatkarımızın, işletmelerimizin buralarda çalışan insanlarımızın aynı şekilde buralardan hizmet alan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gayet iyi biliyoruz. Okulundan ayrı var olan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, 20 ıslak altı ve 65 ıslak üstü insanlarımızın neler hissettiğini anlıyoruz. Sanki bağrımıza taş basarak bu yollara başvurmak mecburiyetinde kalıyoruz” dedi.

“Önümüzde aydınlık tek istikbal bizi bekliyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye salgın sürecini nispeten müspet ayrışmayla geçirmiş ülkelerden biridir. Milletimizin desteği ve hassasiyetiyle bu tertemiz dalgayı da kırdığımızda önümüzde aydınlık tek istikbal bizi bekliyor. Reformlarda tertemiz tek çagi başlatıyoruz. hukuki altyapımızı geliştirerek, ekonomimizin temellerini güçlendirerek, istihdamı artırarak salgın sonrası tekrar şekillenecek yeryüzünde kendimize iyi tek yer edinmekte kararlıyız. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz tertemiz yönetim sistemini reformlarla dahada da güçlendirerek ülkemizi 2023 hedefleriyle netlikle buluşturacağız” diye konuştu.

“Biz Yalnızca milletimizin hizmetkarlığına talibiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Kurulduğumuz günden beri biz Yalnızca Allah’ın yardımına güvenerek yollar yürümüş, mücadele vermeye girmiş, zaferler kazanmış tek partiyiz. Önümüzdeki asama içinde tekrar tek dayanağımız milletimizdir, milletimizden alacağımız destektir. Sizlerden kendisinin şehrinizde hiçbir kaide dışı olmaksızın bütün vatandaşlarımıza ulaşarak bugüne civarindan yaptıklarımızı ve gelecekte nasıl tek ülkemiz tasavvur ettiğimizi anlatmanızı istiyorum. Böylesine kutsal tek dava Katiyen senlik-benlik kavgasına, kişisel hesaplara, kibre, tembelliğe yer olamaz. Kendini partisinin ve halkın üzerinde gören kişinin sonu hüsrandır. Biz Yalnızca milletimizin hizmetkarlığına talibiz. Kongrelerimizi demokrasi şölenlerine çeviriyoruz. Kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’nin 2003 yılından bu yana başlayan hatri sayilir büyüklükte adımlarını, bütün engellere karşın hedeflerine ulaştırdık. Demokrasi ve kalkınma mücadelemizin önünde set kuramayacaklarını görenler nihayet 7 senedir ellerinden geleni alana sürdüler. pkk terör örgütlerinden darbecilere civarindan herkesi kullandılar. Biz tuzakları birer birer boşa çıkardıkça, bazı vakit sinsice, bazı vakit pervasızca tertemiz oyunlarla karşımıza çıktılar. Bu saldırılara yanıtı da içerde birliğimizi güçlendirerek, dışarda diplomatik ve askeri gücümüzü alana koyarak verdik. Bizi tek pkk terör koridoruyla kuşatmaya çalıştılar. Harekatlarımızla bu zinciri kırdık. doğu Akdeniz’de bizi hapsetmeye çalıştılar, bu çabası de akamete uğrattık. Libya’da darbecileri özellikle kullanarak tek başka oyunun dahil kismina girdiler, orada da heveslerini kursakta bıraktık. Ermenistan’ı kışkırtarak Kafkasya’da başka atilim yaptık, 30 senelik acıları bittirecek tek zaferin sevincini yaşadık. Milletimize söyleyecek hiçbir sözü, projesi, vizyonu olmayanları tek araya getirerek politika mühendisliğine giriştiler. İnşallah bunda da başarılı olamayacaklar. Biz bütün zorluklara rağmen, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her karışıyla ülkemizi geliştirme, büyütme, güçlendirme, zenginleştirme mücadelemizde tertemiz tek asama başlattık. Amacımız ne içerde ne dışarda kimseyle dövüş etmek, kimsenin hakkını çiğnemek, kimsenin yasal duruşunu bozmak değildir. Dostlarımızla müttefikimizle dahada kuvvetli işbirliği içinde olmak istiyoruz. AB’den ayrımcılık yapmamasını, verdiği sözleri tutmasını, en azından ülkemize baz alinarak açık düşmanlıklara penis olmamasını istiyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa’da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile kurmayı tasavvur ediyoruz.”

“Kimsenin yanlış argümanlarla Türkiye’yi tehdit etme hakkı yoktur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika ile uzunca ve yakın müttefiklik ilişkilerimizi bölgesel ve küresel ilişkilerin çözümünde kullanmak arzusundayız. Rusya ve İran benzeri ülkeleri Katiyen göz ardı edemeyiz. İslam dünyası ile derin ilişkilerimiz var. Hiç kimsenin yanlış argümanlarla Türkiye’yi tehdit etme hakkı yoktur” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Korona virüs salgının, dünyanın en hatri sayilir büyüklükte ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G-20’nin sorumluluğunu ve ehemmiyetini de artırdığına inanıyorum. Riyad Zirvesi’nde alacağımız kararlar Yalnızca salgının menfi etkilerinin azaltılmasında değil, G-20 ile alakalı beklentilerin karşılanmasında da tesirli olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, G-20 Liderler Zirvesi döneminden evvel video iletisi paylaşıldı.

G-20 yasamsal medya hesabında paylaşılan videoda Erdoğan’ın iletisi şu şekilde:

“Bu seneki G-20 Liderler Zirvesi’ni Kovid 19 hasebiyle sanal ortamda editlemek zorundayız. nihayet asrın en ağırbaşlı sağlık krizi olarak nitelendirilen bu salgın ekonomiden ticarete beşeriden ilişkilere civarindan hayatımızı derinden etkiliyor. Salgın aynı zamanda din, dil, bölge, soy ayrımı olmadan hepimizin hatri sayilir büyüklükte insanlık serisinin fertlerinin olduğunu tek sefer dahada hatırlatmıştır. ülkemiz kendisinin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra 156 memleket ve 9 beynelmilel kuruluşun destek taleplerine müspet cevaplayarak salgınla ugras gayretlerinde arkadaş ve kardeşlerinin yanında olmuştur. Korona virüs salgının, dünyanın en hatri sayilir büyüklükte ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G-20’nin sorumluluğunu ve ehemmiyetini de artırdığına inanıyorum. Riyad Zirvesi’nde alacağımız kararlar Yalnızca salgının menfi etkilerinin azaltılmasında değil, G-20 ile alakalı beklentilerin karşılanmasında da tesirli olacaktır. Küresel tek mesele karşısında, küresel dayanışmanın değerini çok dahada iyi anladığımız tek dönemde gerçekleşen G-20 Liderler Zirvesi’nin ülkelerimiz ve bütün insanlık amaciyla hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum” dedi.

Aykut Zor

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet