Dışişleri Nijerya’daki gemi baskınında kaçırılan mürettebatın bulunması için seferber..haberi oku

Dışişleri Bakanlığı’ndan Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan Mozart isimli Türk konteyner gemisinden kaçırılan mürettebatın kurtarılması için bölgedeki tüm büyükelçilikleri kanalıyla seferber olduğu öğrenildi.

24 Ocak 2021 Pazar, 01:15

Diplomatik kaynaklardan alinan bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geminin 4. Kaptanı Furkan Yaren ile telefonda görüşerek olayla ve gemideki vaziyetle alakalı bilgi aldı.

Çavuşoğlu, geminin ait olduğu şirketin işletmecisi Osman Levent Karsan’la da telefonda görüşerek, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Çavuşoğlu, kaçırılan mürettebatın tek vakit evvel kurtarılması ve hanelerine saglam tek biçimde dönebilmeleri amaciyla gerekenlerin yapılacağını vurguladı.

Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü

Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’u arayarak, öldürülen mürettebat amaciyla başsağlığı diledi. Ayrı olarak Çavuşoğlu, gemi limana yanaştığında cenazenin Azerbaycan’a nakli amaciyla çalışmaların derhal başlayacağını aktardı.

Mehmet Kalay
 

İLGİLİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya uğrayan geminin kaptanıyla telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya uğrayan geminin kaptanıyla telefonda görüştü

İLGİLİ HABER

Gine açıklarında Nijeryalı korsanlar Türk gemisini tutuklu aldı Gine açıklarında Nijeryalı korsanlar Türk gemisini tutuklu aldı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet