Doktor, iki korona hastasını öldürdü; nedenini de mahkemede soğukkanlılıkla anlattı..haberi oku

Almanya’da 47 ve 50 yaşında ve durumları ağır iki erkek korona hastası, tedavi gördükleri hastanede ilgili bölümün başhekimi tarafından öldürüldü. Çıkarıldığı mahkemede hastaları öldürdüğünü kabul eden doktor “Daha fazla acı çekmemeleri için yaptım” dedi.

21 Kasım 2020 Cumartesi, 15:30

Almanya’nın Essen sehrindeki üniversite hastanesinde akıllara durgunluk veren tek olay yaşandı. Hastanede alakalı bölümün 44 yaşında olan başhekimi, 47 ve 50 yaşında ve vaziyetleri ağır iki erkek korona hastasını ‘ölüm iğnesi’ ile öldürdü. Ölümlerin 13 ve 17 Kasım‘da gerçekleştiği, başhekimin ise “Hastaların acısını dindirmek istedim” dediği belirtildi. İki hastanın vaziyetinin ağır olduğu ve hekimin her ikisinin yakınlarına, vefat iğnesi yapmadan evvel “Hastanızla vedalaşın” dediği alana çıktı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Essen Savcılığı olayla alakalı harekete geçerken sağlık kurumu de tahkikat başlattı. Cinayet soruşturması başlatan polisin kayıtlarında “Doktor, iki hastaya hayatlarının nihayet döneminde maksatlı ve kanun dışı olarak ölüme neden var olan ilaç verdi” diye yazılırken sağlık kurumu de kıdemli başhekimle alakalı soruşturmayı doğruladı. Hastaneden yapılan açıklamada, “Her iki vakada da doktorun, ölüme yaklaşan iki hastaya ölümü hızlandırmak amaciyla ilaç verdiğine ait şüpheler var” denildi.

MAHKEMEDE NEDENİNİ ANLATTI

Essen Hastanesi’nde Almanya ve çevre ülkelerden gelen ağır korona hastalarının Rehabilitasyonu yapılıyor. Çarşamba bugünü gözaltına alınan ve tek vakit ardindan duruşmaya çıkarılan doktor tutuklanırken hasta kisi ve yakınlarının dahada çok üzüntü çekmemesi amaciyla bunu yaptığını söylediği aktarıldı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet