Dr. Serdar Çağlayan ve Saç Ekimi

30 Ocak 2020 Perşembe, 23:19

Dünyada ve ülkemizde saç ekimi her geçen gün daha önemli hale gelmektedir. Saç ekimi, artan öneminden dolayı internet dünyasında ve sosyal medyada ciddi bir gündem haline gelmiştir. İnsanlar saç ekimi konusunda kaliteli doktorlar ve saç ekim merkezleri hakkında daha çok araştırma yapmaya başlamışlardır. Araştırmalara göre ülkemiz saç ekimi konusunda parmakla gösterilmektedir. Arap dünyasından batı dünyasına, onlarca ülkede, saç ekimi dendiğinde Türkiye ilk sırada gösterilmektedir. Türkiye’nin saç ekim konusunda bu kadar öne çıkmasında, ünlü saç ekim doktoru Serdar Çağlayan’ın büyük katkıları olmuştur. Hadi şimdi Dr. Serdar Çağlayan’ı biraz daha yakından tanıyalım.

Dr. Serdar Çağlayan Kimdir?

1977 yılında Ankara Fen Lisesini bitirdikten sonra, üstün bir derece ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmeyi başarmıştır. 1991 yılında yine Hacettepe Tıp Fakültesi’nde Fizyoloji ana Bilim Dalında ihtisas yaparak uzman doktor ünvanı almıştır. Yurt dışı ve yurt içinde yaptığı onlarca çalışma sonrasında tıp dünyasında tanınan bir doktor haline gelmiştir. 1994 yılında İstanbul’da Dermatoloji kliniğini kurarak burada çalışmalarını sürdürmeye devam etti. ABD ve Almanya’da yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Avrupa Saç Eken Cerrahlar Derneği üyesi olmuştur. Serdar Çağlayan Türkiye’de ilk saç eken doktorlardan birisidir. Özellikle fue saç ekimi konusunda öncü olmuştur.

Saç Ekimi Yapan Klinikler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi oldukça hassas bir konudur. Saç ektirmek isteyenlerin beklentilerini doğru şekilde anlayıp, doğru işlemler yapılmalıdır. Aksi halde insanların bu konuda hayal kırıklığı yaşamalarına sebep olunabilir. Saç ekimi yapan klinikler hakkında bilinmesi gerekleri sıralamak gerekirse;

 • Saç ekimi yapacak ekipte en az bir doktor ve 2 yardımcı sağlık çalışanı olmalıdır.
 • Saç ekimi yapan kliniklerin steril olması gerekmektedir.
 • Fue saç ekimi konusunda doktorun deneyimli olması gerekmektedir.
 • Saç ekim öncesi ve sonrası hastaya doyurucu bilgi ve destek verilmelidir.

Fue Saç Ekimi Nedir ?

Saçı dökülmüş olan insanlara, ense ya da diğer bölgelerden özel mikro uçlu motorlarla saç kökü tek tek alınarak, lokal anestezi altında saçsız bölgeye saç çıkış yönü doğrultusunda ekilir. Cerrahi bir işlem olmadan hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılan bu saç ekimi yöntemine Fue saç ekimi denir.

İstanbul Saç Ekimi Yapan Merkezler

İstanbul’da saç ekimi yapan merkez sayısı oldukça fazladır. Bazı yerler köprü altı yöntemiyle bu işi gerçekleştirirken bazıları da kurallara uygun şekilde profesyonel hizmet vermektedir. Kaliteli ve sağlıklı bir saç ekimi için mutlaka bilinen ve alanında uzman deneyimli saç ekim merkezleri tercih edilmelidir. Ünlü saç ekim doktoru Serdar Çağlayan, İstanbul saç ekimi yapan klinikler arasında en önde gelen merkezlerden birisidir.

Saç Ekimi fiyatları

İstanbul saç ekimi yapan klinikler, 2019-2020 yılları için ortalama bir fiyat listesi belirlemişlerdir. Saç ekim fiyatları greft sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Greft sayısına göre saç ekim fiyatları

 • 500 Greft Saç Ekim Fiyatı: 1.000 TL.
 • 1.000 Greft Saç Ekim Fiyatı: 2.000 TL.
 • 2.000 Greft Saç Ekim Fiyatı: 3.500 TL.
 • 4.000 Grft Saç Ekim Fiyatı: 7.500 TL.
 • 5.000 Greft Saç Ekim Fiyatı: 9.000 TL.
 • 6.000 Greft Saç Ekim Fiyatı: 10.000 TL.
 • 7.000 Greft  Saç Ekim Fiyatı: 12000 TL.

Yukarıda gördüğünüz fiyatlar ortalamadır. Bu fiyatlar merkezler arasında 3 aşağı 5 yukarı değişiklik gösterebilir. Saç ekimi yapan klinikler bu fiyatları baz almaktadır. İstanbul’da en sağlıklı ve başarılı şekilde saç ekimi yapabileceğiniz merkezlerden birisi, Dr. Serdar Çağlayan Saç Ekim Merkezi’dir. Umarız saçlarınız mutluluğunuza vesile olur.

Dr. Serdar Çağlayan web sitesi : https://www.drserdarcaglayan.de/

 

 

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet