DSP’nin CHP Eleştirisi İstifa Getirdi: İktidarı Değil Muhalefeti Eleştiriyorlar

Antalya Kepez’de DSP’den Belediye Meclis üyesi 1. sıra adayı emekli Astsubay Ünal Sunay, “İktidarı değil muhalefeti eleştiriyorlar” diyerek istifa etti.

29 Mart 2019 Cuma, 21:27

Antalya, Kepez’de DSP’den Belediye Meclis üyesi 1. sıra adayı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Astsubay Ünal Sunay istifa etti. Sunay, adaylık istifasına DSP’nin iktidarı değil muhalefeti eleştirmesini gösterdi. Sunay, Antalya’yı 5 senedir yöneten AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı’nın icraatlarına baz alinarak tek bir eleştiri getirilmediğini savundu.

Sözcü’de bulunan habere göre ÜnalSunay, partisinden istifa ederek şu ifadeleri kullandı:

“DIŞARIDAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLMİŞ”

“Siyasetin temiz ellerde yapılmasına inandığım amaciyla bu yolda en temiz parti olarak gördüğüm DSP’de karar kılmıştım. ama şunu öğrendim, hiçbir şey dışarıdan göründüğü benzeri değilmiş. Meclis üyesi 1. sıra adayı olarak açıklandığımdan bu yana mantık ve yüreğimin onay etmediği Bir takım vaziyetlerle karşılaştım ve istifamı izaha karar verdim” dedi.

“TEK BİR ELEŞTİRİ GETİRİLMİYOR”

“Dünyada tek yeri yönetmeye talip olarak çıkan insanların evvel hedefi iktidarken, DSP’nin içinde Bir takım isimlerin ve adayların muhalefet durumdaki adayları eleştirmesidir” diyen Sunay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kentimizi 5 senedir yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı’nın icraatlarına baz alinarak tek bir eleştiri getirilmiyor. netice itibariyle ülkemize verdiği hizmetlerle gönüllere taht kuran rahmetli Bülent Ecevit’in hatırası var olan bu partide yaşananlardan dolayı politika yapma imkanım kalmamıştır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet