Elif’e çarpıp 67 metre sürükleyen sürücü, savunmasında eşinin rahatsızlığını bahane etti..haberi oku

05 Mart 2021 Cuma, 09:31

Karaköprü Mahallesi’nde 26 ocakta bugünü lise öğrencisi Elif Bereket, kardeşi Yaşar ile birlikte dershaneden çıkıp hanelerine gitmek amaciyla yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada hızla gelen iki otomobilden birisi, Elif Bereket’e çarptı, kardeşi Yaşar ise kıl hissesi kurtuldu. 67,5 metre sürüklenen Elif Bereket, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi.

SÜRÜCÜ talihsiz kaza akabinde KAÇMIŞTI

Güvenlik kamerasına yansıyan kazanın derhal peşinden kaçan sürücü ise olaydan iki vakit ardindan zabita ekiplerince gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ali Badıllı’nın otomobili ise Alibaba Mahallesi’nde boş arazide üstüne battaniye örtülü olarak bulundu. Elif Bereket’in arkadaşları, sürücünün dogruluk ettiği cezayı alması amaciyla internette ‘Elif bolluk amaciyla adalet’ başlıklı imzasini kampanyası düzenledi.

SÜRÜCÜ BADILLI YARGILANMAYA BAŞLANDI

Elif Bereket’in ölümüne neden var olan davayla alakalı 6. Asliye karar Mahkemesi’ndeki evvel duruşmaya, yakalanmis maznun Ali Badıllı, Ses ve görsel Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanırken, duruşmada taraf avukatları ise hazır bulundu. maznun ifadesinde, eşinin rahatsız olduğuna ait aldığı haber üstüne yolun sağ şeridinden hızlı gittiğini, maktulü görmesinin derhal hemen peşinden kazanın gerçekleştiğini savunarak salıverilme isteginde bulundu. Maktulenin avukatı Sema Parmaksız ise davanın ağır karar mahkemesinde görülmesine baz alinarak talepte bulundu, sanığın tutukluluk halinin devamını istedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, davaya ait trafik raporu, olay yeri keşfi ve başka yoksun kanıtların de dosyaya eklenmesine karar verip, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı ileri tek tarihe erteledi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Ali LEYLAK

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet