Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar

Endoskopik Yüz Germe

29 Haziran 2019 Cumartesi, 17:24
Endoskopik Yüz Germe

Yerçekiminin etkisi, kötü beslenme, güneş ışınları ve stres gibi unsurlar, insan cildinde yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olmaktadır. Yaşlanmanın etkisi ile veya genetik olarak yüz dokuları azalır ve zayıflar, yüz kemikleri üzerinden yerçekimi yönünde sarkar. Endoskopik yüz germe ameliyatı ise, ciltte yaşlanma nedeniyle meydana gelen bu olumsuzlukları gidermek için kullanılan en popüler yöntemlerden birisidir.

Endoskopik yüz germe; yaklaşık 10 yıldan bu yana uygulanan, yüzde, alında ve kaşlarda meydana gelen sarkmaları düzeltmek için kullanılan en iyi tekniklerden birisidir.

Endoskopik Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Endoskopik yüz germe operasyonu genellikle 30-40 yaşları arasındaki kişiler tarafından tercih edilmektedir. Hastaların çoğunluğu kadın olmakla birlikte son dönemde erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Bu yüz germe yöntemi özellikle alın ve orta yüz gibi izole bölgelerde yaşlanmanın olduğu, diğer bölgelerin ise daha genç kaldığı kişilere uygulanmaktadır.

Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopik yüz germe, saçın içinde kalan 3-4 adet küçük kesiler ile yapılmaktadır. Bu kesilerden sokulan ince optik sayesinde içeride gerçekleştirilecek tüm işlemler büyük bir kesi olmadan görülebilir. Yine bir kesiden optik sistem sokulurken diğerlerinden sokulan aletler kesme, ayırma ve asma işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Operasyon,  genel anestezi ya da sedasyon ile beraber lokal anestezi altında uygulanmaktadır.

Ameliyat sonrasında hasta aynı gün ya da ertesi taburcu olabilir. Ayrıca kesilerin küçük olması nedeniyle ameliyat sonrası erken dönem diğerler yöntemlere göre daha rahat geçer ve iz kalma problemi yok denecek kadar azdır. Ancak hasta ameliyat öncesinde ve sonrasında sigara içmemelidir. Yine iyileşme sürecinde güneş koruyucu krem kullanılmamalı ve solaryum gibi suni şıktan uzak durulmalıdır.

Ameliyatın Sonuçları Nasıldır?

Deri fazlalığının olmadığı durumlarda endoskopik yüz germe ameliyatı gevşeklik ve sarkmaların giderilmesinde oldukça etkilidir. Bu operasyonun en önemli yararlarından birisi, klasik yüz germe ameliyatlarında çok fazla etkili olunamayan orta yüz gibi bölgelerde etkili girişimler yapılmasını sağlamasıdır. Ancak doğru diseksiyon ve dokuların tespiti yapılamazsa operasyonun sonuçları uzun süreli olmayacaktır. Bu sebeple de doğru cerrah seçimi büyük önem taşımaktadır.

https://drkaracabasaran.com/islemler/yuz-estetigi/endoskopik-yuz-germe

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz