Enes Kanter-Hidayet Türkoğlu davasında son durum

FETÖ zanlısı basketbolcu Enes Kanter’in, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın son duruşması görüldü.

10 Eylül 2019 Salı, 15:43

Terör örgütü FETÖ şüphelisi Enes Kanter’in, basketbol federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu’na yasamsal paylaşım sitesi üzerinden perişan laf ettiği gerekçesiyle ile alakalı dava açılan Enes Kanter’ın yargılanmasına ayni ritimde devam edildi

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu’na “hakaret” ettiği gerekçesiyle ile alakalı iki seneye civarindan mapus istemiyle dava açılan Fetullahçı pkk terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi Enes Kanter’in yargılanmasına ayni ritimde devam edildi.

 Hakkında yakalama kararı bulunan maznun Enes Kanter ile avukatı, İstanbul 39. Asliye karar Mahkemesindeki duruşmaya katılmadı. Duruşmada, Hidayet Türkoğlu’nu avukatı temsil etti.

Duruşmada ara kararını açıklama eden mahkeme, maznun Kanter ile alakalı çıkarılan yakalama kararının infazının beklenmesine hükmetti. Mahkeme, dosyadaki Bir takım eksikliklerin giderilmesi emeliyle duruşmayı 28 ocakta 2020 tarihine erteledi.

Enes Kanter- Hidayet Türkoğlu davası

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, maznun Kanter’in, TBF Başkanı müşteki Hidayet Türkoğlu ile alakalı yasamsal paylaşım sitesi Twitter’dan yazdıklarına yer veriliyor.

İddianamede, Kanter’in vatan dışında olduğu, ile alakalı başka dosya kapsamında (FETÖ) yakalama kararı bulunduğu ve bu yüzden ifadesinin alınmadığı belirtilerek, Kanter’in “alenen hakaret” suçundan tek seneden iki seneye civarindan hapisle cezalandırılması isteniyor.

 İddianameyi onay eden İstanbul 39. Asliye karar Mahkemesi, davaya ait düzen ettiği tensip zaptında, maznun Kanter’in ifadesi alınamadığı ve kendisine ulaşılamadığı gerekçesiyle ile alakalı yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.

AA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz