Erdoğan yine TÜSİAD’ı hedef aldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftar programında konuştu. TÜSİAD hedef alan Erdoğan, “Ben sizin 12 yıl önce durumunuzu, bugünkü durumunuzu da biliyorum. Yeri gelirse bunu teşhir ederim. Dışarıdan vuran vuruyor ama içeriden vuranlara günü gelir hesabını sormasını da bilirim” dedi.

16 Mayıs 2019 Perşembe, 23:54

Erdoğan, Avrasya Gösteri ve zanaat Merkezi’nde düzen eden İç Güvenlik Birimleri iftarında konuştu. Gündeme değin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, TÜSİAD’ı eleştirdi. TÜSİAD çok İstişare heyeti Başkanı Tuncay Özilhan’ın yaptığı açıklamalara ait konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TÜSİAD çok İstişare heyeti Başkanı Tuncay Özilhan bu şekilde açıklama etmek istemezdim Buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, Türkiye’yi karalamak amaciyla istatistik kimliğine müracaat eden konuşmasını elemle dinledim. bey 17 sene evvel Türkiye’nin kişi başına ulusal geliri neydi şimdi ne oldu? Sen o vakit neredeydin, bu erken ahenk gösteren ücret olarak neredesin. O gün içinde bunun için Yalnızca firman ne civarindan büyüdü, arkadaşların ne civarindan güçlendi onu masaya yatırmıyoruz. bendeniz sizin 17 sene evvelki durumunuzu da bugünkü durumunuzu da biliyorum. Yeri gelirse bunları da teşhir ederim. Türkiye’yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor, ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını bilirim” dedi.

Eleştirilerini sürdüren Erdoğan, “TÜSİAD’ın maksatlı olarak Türkiye’yi asagi sırada gösteren istatistiklerin ilizyonuna sığınmak adina mesele başlattığımız 2,5 milyonluk istihdam seferberliğine neden destek vermiyor bunu da hatırlatırım. Size burada iş düşmüyor mu? Dev fabrikalarınız var, holdingsiniz. Ne olur 5 adet 10 adet işsiz insan alsan neyini kaybedersin. Bunları dert edinmiyorsunuz, onlara bunu hatırlatıyorum. Biz TÜSİAD’ın siyasi taraflıktan dahada ziyade Türkiye’nin ahenk gösteren ücret mücadelesine yaptığı katkılarla gündeme gelmesini arzu ederdik. dahada tek hafta evvel ziyaretime geldiniz. Sizlerle biz neleri konuştuk, tek hafta geçmeden yaptıkları izahlar bak, unutmayalım bu memleket hepimizin müsterek vatanıdır. Bu dolarlar, bu avrolar sizi kurtarmaz, bu millet sizi kurtarırsa kurtarır” ifadelerini kullandı.

“420 SÖZDE ÜST DÜZEY TERÖRİSTİ ETKİSİZ vaziyete GETİRDİK”

Terörle mücadele vermeye de değinen Erdoğan, “Kesintisiz harekât politikasını başlattığımız günden bu yana teröristlere çok hatri sayilir büyüklükte zaiyatlar verdirdik. Yalnızca nihayet 2,5 sene içinde 16’sı al listeden 420 sözde üst düzey teröristi tesirsiz vaziyete getirdik. tek asama iki binlere çıkan sınırlarımız içindeki yasadisi rakamını, 700’lere civarindan düşürdük. hemide örgüte katılanların sayısında ayni vakitte da pkk terör örgütünün eylem kapasitesinde mühim gerilemeler yaşandı” dedi.

SURİYE AÇIKLAMASI

Terör örgütüne lojistik ve mühimmat sağlayan bütün unsurları kaynağında kurutmak amaciyla Suriye ve Irak’taki harekatlara hız verdiklerini laf eden Erdoğan, “Suriye sahasındaki operasyonlar ile DEAŞ ve bölücü örgütün bu ülkedeki uzantılarına çok ağır darbeler indirdik. dört bin kilometrekareden çok tek alanı, terörden arındırarak bu bölgeleri, Suriye’nin kuzeyinde Sanki tek huzur adasına dönüştürdük. dahada tek kaç sene öncesine civarindan zulüm, baskı ve etnik temizlikle anılan yerler, Türkiye’nin gayretleri sayesinde, Türkiye’nin en emniyetli şehirleri haline geldi.” dedi.

Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan üç milyon 600 bin mülteciden, 320 bininin tekrar vatanlarına dönme imkanı bulduğunu aktaran Erdoğan, çok yakında pkk terör örgütünün tasallutu altında bulunan başka bölgelere de tek gece ansızın girecek ve koşul olan temizliği yapacaklarını belirtti.

“BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’ye komşu tek pkk terör koridoru oluşmasına netlikle destur vermeyeceklerini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Suriyeli Kürt, Arap ve Türkmen kardeşlerimizin geleceğini, tertemiz sömürge heveslerinin insafına teslim etmeyeceğiz. Ege Denizi’nde aldığımız tedbirlerle, insan kaçakçılığının ve Aylan bebek benzeri yüreklerimizi dağlayan üzüntü görüntülerin önüne geçtik. Aynı şekilde 15 Temmuz gecesi, aralarında 63 polisimizin de olduğu 251 vatandaşımızı katleden FETÖ’cü alçaklardan, işledikleri cinayetlerin hesabını, haklar önünde soruyoruz. Elde edilen tertemiz belgeler ve veriler ışığında örgütün kripto yapılanmasına baz alinarak soruşturmalar derinleşerek ayni ritimde devam ediyor. Mahkemelerimiz, darbeciler ile alakalı mahkumiyet kararlarını vermeyi sürdürüyor. vatan dışında ise elimizdeki bütün diplomatik, hukuki ve istihbari imkanları kullanarak FETÖ’cülere dünyayı dar ediyoruz. nihayet FETÖ’cü hain de yargıya hesap verene civarindan bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Nereye saklanırlarsa saklansınlar, sırtlarını kime dayarlarsa dayasınlar, vatan, millet düşmanları Katiyen huzur bulamayacaklar. Nasıl ülkemizde inlerine girdiysek, vatan dışında da bu şebekenin iplerini pazara çıkarıyoruz.” AA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet