Son Dakika
17 Ocak 2020 Cuma

EYT Çıkar mı| EYT Son Dakika Gelişme 2019 Bugün Haberleri !

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konu ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediyorlar ve bu konu ile ilgili araştırmalarını sürdürüyorlar. İşte EYT ile ilgili son gelişmeler…

10 Eylül 2019 Salı, 15:26

eyt de nihayet durum ne, eyt Çıkar mı, eyt nihayet dakika gelişme 2019 bu erken haberleri…Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT’de nihayet durum nedir hatri sayilir büyüklükte tek heyecanla araştırılıyor. İşte 2019 seneninde EYT ile alakalı nihayet durum haberleri ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT nihayet dakika gelişmeleri…

EYT İLE İLGİLİ nihayet GELİŞMELER VE HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Tüketici dogruluk Arama Derneği genel Başkanı Altay: “Ülkemizde iş imkanları 60 yaşına civarindan emekliliği beklemeye ahenk gösteren değil”

Türkiye’de Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) arasında Bir hayli mağdur olduğunu belirten Tüketici dogruluk Arama Derneği genel Başkanı Nihat Altay, “40’lı yaşlarda emeklilik çok acele olabilir. ama ülkemizin iş imkanları da 60 yaşına civarindan emekliliği beklemeye ahenk gösteren değil” dedi.

Her vakit Bir hayli sefer emeklilikte yaşa takılanların mağduriyet yaşadığına değin yakıntılar aldıklarını belirten Tüketici dogruluk Arama Derneği genel Başkanı Nihat Altay, “Günümüzde firmaların tamamına yakını belli tek yaştan ardindan personelini hususi güvenlik görevlisi olarak çalıştırmıyor. tek kafede garsonluk veyahut tezgâhtar, inşaat, şoför benzeri mesleklere 35 yaşından ardindan cv dahi onay edilmiyor. Hiç tek geliri olmayan ve iş bulamayan yurttaş 60 küsur yaşına civarindan ne yapacak? Kime el açacak? Kimden yardım isteyecek? EYT’lilerin dile getirdiği en hatri sayilir büyüklükte sıkıntıları iş bulamama sorunudur. Bunun yanında çalışanların da Bir hayli çoğu gün içinde 8 saat çalışmıyorlar, haftalık tatilleri yok. Doğru düzgün sigortaları dahi yapılmıyor. bu yüzden emeklilikte yaşı uzatmadan evvel iş garantisi ve çalışma şartlarının düzeltilmesi gerekiyordu.

Türkiye’yi Avrupa standartlarına entegre etmeye çalışıyoruz ama özellikle iş garantisi ve çalışma koşulları hususunda asagi yapıyı hazırlamadan emeklilik yaşı uzatıldığından dolayı yurttaslar mağdur ve çaresiz kalıyor. Ülkemizde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) arasında Bir hayli mağdur var ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ani çok vakit evvel başlattığı umut ışığına herkesin kulak vermesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği benzeri 40’lı yaşlarda emeklilik çok acele olabilir. ama ülkemizin iş imkanları da 60 yaşına civarindan emekliliği beklemeye ahenk gösteren değil. hükümet memurları ve Bir takım müessesesel firmalarda çalışanlar hariç, kimsenin 60 küsur yaşına civarindan çalışmaya değin iş güvencesi yoktur. Ülkemizde ki minik veyahut hatri sayilir büyüklükte şirketlerin, firmaların yarısından fazlası işçilerini 40 yaşından ardindan tazminatsız atmak amaciyla yalan neden arıyor.” diye konuştu.

 

 

 

 

Tüketici dogruluk Arama Derneği genel Başkanı Altay: “Ülkemizde iş imkanları 60 yaşına civarindan emekliliği beklemeye ahenk gösteren değil”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz