Facebook, Türkiye’ye temsilci atamaya karar verdi..haberi oku

Sosyal medya platformu Facebook, Türkiye’de temsilci atama kararı aldığını duyurdu.

18 Ocak 2021 Pazartesi, 15:46

Sosyal medya platformu Facebook, Türkiye’ye temsilci atama kararı verdiğini duyurdu. Facebook’tan yapılan açıklamada, “Türkiye’de kısa süre evvel tekrar düzen eden ve yasamsal medya platformları amaciyla tertemiz yükümlülükler getiren 5651 sayılı kanun hakkındaki gelişmeleri evvel günden bu yana yakından takip ediyoruz. Yasadan etkilenen başka Bir takım şirketler gibi, tertemiz yenilemeler doğrultusunda Türkiye’de temsilci olarak tek tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdik. Bu kararı alırken, platformumuzun kullanıcıların ifade özgürlüğü haklarını kullanabilecekleri tek yer olmasının bizim amaciyla taşıdığı önemin tekrar altını çizmek isteriz.

Aldığımız karar, Facebook Topluluk Standartları’nı veyahut hükümet kurumları tarafından yapılan içerik kaldırma taleplerinin incelenme asamalarini değiştirmiyor. Dolayısıyla, bu ilkelere ahenk gösteren olmayacak tek şekilde devinim etmemiz amaciyla ısrar edilmesi seklinde temsilcimizi art çekeceğimizi belirtmek isteriz.

Devletten istikbal talepleri, bu ilkelerimizin yanı sıra Küresel Ağ Girişimi (Global Network Initiative) üyeliğimizin getirdiği sorumluluklarımız doğrultusunda ve Birleşmiş Milletler’in İş Dünyası ve İnsan Hakları rehber İlkeleri’ne ahenk gösteren şekilde incelemeye ve değerlendirmeye ayni ritimde devam edeceğiz. Ayrı olarak kısıtladığımız içeriklerin detaylarını var şeffaflık süreçlerimize ahenk gösteren tek şekilde paylaşmayı sürdüreceğiz.

Türkiye’de yaşayan insanların ifade özgürlüğünün ve başka insan haklarının korunmasına değin bağlılığımızın değişmeyeceğini kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet