Fatih Portakal’ın Fatura İsyanına İGDAŞ’tan Cevap Geldi!

FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal’ın “Mayıs ayı içinde 2. İGDAŞ faturası. Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz.” paylaşımına İGDAŞ’ın resmi sosyal medya hesabından cevap geldi.

16 Mayıs 2019 Perşembe, 23:42

FOX TV anne havadis sunucusu Fatih Portakal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen İGDAŞ’la ilgili, “Mayıs ayı içinde 2. İGDAŞ faturası. Ya beni enayi gördünüz veyahut tek şeyler çeviriyorsunuz” paylaşımında bulunmuştu. İGDAŞ’tan Portakal’ın bu paylaşımına cevap geldi.

“HAKKIZ YERE ZAN ALTINDA BIRAKILDIK”

FOX anne Haber’in sunucusu Fatih Portakal, İGDAŞ’a kendisine gönderilen iki ayrı fatura hasebiyle reaksiyon göstermiş ve, “Bu şimdi ne demek? Mayıs ayı içinde 2. @igdaskurumsal faturası. Ya beni enayi gördünüz veyahut tek şeyler çeviriyorsunuz? Benim benzeri acep ne kadarız? Tatmin edici cevabınız nedir?” ifadelerini kullanmıştı. İGDAŞ’tan Portakal’ın bu paylaşımına cevap geldi. İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, “Haksız yere zan altında bırakıldıklarını” belirtilerek, iki ayrı faturanın sayaç değişiminden kaynaklandığı dile getirildi.

“HAKKIMI ARIYORUM”

Portakal bu sefer sayaçların yurttaşa sorulmadan değiştirilmesi ve sayaçlardan iki sefer okuma yapılmasıyla alakalı tek sıra Sual yöneltti. İGDAŞ’ın verdiği yanıtı da yayımlayan Portakal şu ifadeleri kullandı; “Açıklama var @igdaskurumsal.Diyorum ki: 1-Bana sormadan sayacımi ne türlü değistiriyorsunuz? 2-Hadi havadis vermediniz değistirdiniz, peki neden iki defa sayaç okuyorsunuz? 3-Kurumunuzu zan altinda birakmiyorum, Sual soruyorum 4-Kurumlara guvenim kalmadigi icin hakkimi ariyorum.”

YASAL DAYANAĞI DA VAR

İGDAŞ’tan Portakal’ın bu tepkisine de belgeli cevap verildi. Sayaçların İGDAŞ’a ait olduğu belirtilirken, alakalı yasaya ahenk gösteren olarak periyodik şekilde fiyatsız değiştirildiğine vurgu yapıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet