Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar

FIBA Antrenörlük Sertifikası Kliniği Pesic, Laso ve Kokoskov’un katılımı ile düzenlendi

İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenen Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) U20 Erkekler Avrupa Şampiyonası esnasında FIBA Avrupa Antrenörlük Sertifikası (FECC) 2017-19 döneminin son antrenörler kliniği de gerçekleştirildi. Kliniğe eğitimci olarak FIBA EuroBasket 2017’nin şampiyon antrenörü ve şu an Sacramento Kings’in yardımcı antrenörü olan Igor Kokoskov, çift EuroLeague ve beş İspanya şampiyonluğu bulunan Pablo Laso ile FIBA Basketbol Dünya Kupası, FIBA EuroBasket şampiyonlukları bulunan ve projenin mentörü olan Svetislav Pesic katıldı.

20 Temmuz 2019 Cumartesi, 15:24

İsrail’in Tel Aviv şehrinde düzen eden FIBA U20 Erkekler Avrupa Şampiyonası esnasında FECC 2017-19 döneminin nihayet antrenörler kliniği de gerçekleştirildi. muayenehaneye eğitimci olarak FIBA EuroBasket 2017’nin şampiyon antrenörü ve şu vakit Sacramento Kings’in muavin antrenörü var olan Igor Kokoskov, çift EuroLeague ve beş İspanya şampiyonluğu bulunan Pablo Laso ile FIBA Basketbol hayat Kupası, FIBA EuroBasket şampiyonlukları bulunan ve projenin mentörü var olan Svetislav Pesic katıldı.

Şu anda Real Madrid’in başantrenörlüğünü yapan ve projenin başlangıcından beri FECC’de eğitimci var olan Pablo Laso muayenehane hakkında, “Bu programın çok iyi tek program olduğunu her vakit söyledim. hemide biz ayni vakitte da başka antrenörler yerine öğrenme ve ilerlemeye ayni ritimde devam etmek amaciyla mükemmel tek fırsat, ama en önemlisi, bu kliniğin bütün Avrupa’daki toy oyuncu seviyesini yükseltmemize muavin olması” şeklinde konuştu.

Igor Kokoskov ise, “Klinik Sahiden çok iyi örgütlü edilmiş. FECC muhteşem tek program ve klinikler süresince tutarlılık gösteren bütün toy antrenörler amaciyla burada bulunmak çok iyi tek fırsat. Bu program, Avrupa basketbolu ve bütün değişik federasyonlardan gelen antrenörler amaciyla çok faydalı. Aklıma bu programa masanın başka tarafında katıldığım ve Daha önceki Yugoslavya’da Zeljko Obradovic, Dusan Ivkovic, Dule Vujoseviç benzeri isimlerle çalıştığımız eğitimler geliyor. Aklımdaki her şeyi art sarınca bu isimlerin beni ne civarindan etkilediklerini anlıyorum. Ve şu anki deneyimler de diğerleri amaciyla öyle, bu Yalnızca tek ders değil, dahada çok düşünce ve deney alışverişi” ifadelerini kullandı.

Klinikte bulunan bütün katılımcılar Tel Aviv’de düzenlenmekte var olan FIBA U20 Avrupa Şampiyonası maçlarını da takip etti. 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz