Galatasaray'da Cenk Ergün resmen açıklandı!..haberi oku

Pasquale Sensibile’yle yollarını ayırdığını açıklayan Galatasaray dakikalar sonra Cenk Ergün’ün yeniden mesaiye başladığını duyurdu. Sarı-Kırmızılılar’dan yapılan açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirilmiştir. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz” denildi.

20 Haziran 2022 Pazartesi, 22:15

Sarı-Kırmızılılar, sportif direktör Pasquale Sensibile ile yollarını ayırdığını açıklamasından dakikalar ardindan göreve gelen tertemiz ismi duyurdu. Cim Bom’da, harp Ergün tek sefer dahada mesaiye başladı.

Aslan’dan yapılan açıklamada, ” Galatasaray Spor takimi Futbol Direktörlüğü görevine harp Ergün getirilmiştir. Kendisine tertemiz görevinde başarılar dileriz” denildi.

Hatırlanacağı üzere Ergün 2015-2018 yılları arasında Galatasaray’da sportif direktör olarak görev yapmıştı.

‘A’dan Z’ye görevliyim’

Cenk Ergün resmi olarak açıklanmasının derhal hemen peşinden takim televizyonuna açıklamalarda bulundu. İşte deneyimli futbol adamının öne çıkan sözleri: 

“Çok heyecanlı, mutluluk dolu ve gururluyum. Galatasaraylıyım, bu kulübe hizmet edebilme şansını dahada evvel yaşadım. art dönmek bana iyi hisler yaşatıyor. tanım edemeyeceğim civarindan heyecanlıyım. Burada mühim var olan Galatasaray, art var olan her şey bizim amaciyla teferruat. Kulüpten ayrılmadan evvel de aynı pozisyondaydım. tekrar yine futbol operasyonları, idarenin ve Sportif A.Ş.’nin öngördüğü şekilde uygulamak üzere göreve geldim. Florya’nın A’dan Z’ye idareye karşı derhal sevk ve idaresini sağlamakla görevliyim.”

Teknik direktör konusu…

“Galatasaray’da süre gelen tek teknik patron sözleşmesi var. bendeniz şu andan bu yana bu sürece dahil olacağım. Okan Buruk dahil Bir hayli isminin isimi geçiyor, idarenin de temasları oldu. Ama vaziyeti hazırda tek teknik patron olduğu amaciyla başka isimlerden laf etmek çok doğru olmayacaktır. Şampiyonluk sözü tüberkülozayiz ama Galatasaray şampiyonluk için, en sona gidebilmek amaciyla ugras verecektir.”

‘Henüz gelen öneri yok’

“Galatasaray’ın ekibinde bizimle ayni ritimde devam edecek var olan Bir hayli oyuncu var. Ama bunların dışında yoksun bölgelerde evvel çalışmaları yapacağız. İlk etapta ortada alan amaciyla çalışmamız olacak. Her ayrılık Galatasaray’da kalbimizi kırar ama bu şuurlu futbol. şuurlu futbolun artık cilvesi bu. Biz ayrılırken, hemide mali manada koşulları sağlıyorsak ayni vakitte da oyuncularımız gitmek amaciyla doğru yerler bulduysa onlara destur vereceğiz. Şu anda bildiğim kadarıyla oyuncularımızla alakalı kulübe gelen öneri yok.”

İşte o paylaşım:

  • Süper Lig

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz