Halkbank’ta beş genel müdür yardımcısı görevden alındı

Halkbank üç genel müdür yardımcılığı makamını kapatıp, beş genel müdür yardımcısını (GMY) görevden aldı. Banka bünyesinde üç grup başkanlığı kurma kararı aldı.

03 Haziran 2019 Pazartesi, 18:18

Kapatılan genel müdür yardımcılıkları adina tek genel müdür yardımcılığı ve üç grup başkanlığı kuruldu. Görevden alınan beş genel müdür yardımcısı adina üç kişi atandı.

Bankanın yönetim heyeti Cuma bugünü yaptığı toplantıda, KAP’a yapılan izaha göre insan kaynakları ve destek hizmetleri, operasyonel işlemler ve bilgi teknolojileri ve dahil sistemler genel müdür yardımcılığı makamlarını kapattı.

Bunlar adina operasyonel işlemler ve destek işlemleri genel müdür yardımcılığı kurulurken üç de grup başkanlığı kuruldu.

İŞTE GÖREVDEN ALINAN İSİMLER

Kredi belirleme ve yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı Mehmet Akif Aydemir, insan kaynakları ve destek hizmetlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu, kredi politikaları, izleme ve yasal takipten sorumlu genel müdür yardımcısı Mehmet Sebahattin Bulut, perakende bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcısı Mustafa Çödek ve dahil sistemlerden sorumlu genel müdür yardımcısı yazi Köstek görevden alındı.

Boş bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine İlhan Bölükbaş, Yalçın Madenci ve Levent Nihat Güleç atandı.

REUTERS

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz