Haziran’ın son haftasında kar tüneli görenleri şaşırttı..haberi oku

Van’ın Bahçesaray ilçesine bağlı Sündüs yaylasının yolu, 9 günlük çalışmanın ardından açılırken, yer yer 8 metreyi bulan kar kütleleri kış mevsimini andırıyor.

30 Haziran 2020 Salı, 09:30

Türkiye’nin bütün bölgelerinde vatandaşlar, pandemiden dolayı kısıtlama olsada denize girerken Bahçesaray’daki bu görüntüler kıştan kalma günleri anımsatıyor. Van ve ilçelerinin yoğun yaşadığı kış mevsimini arkada bırakırken, Bahçesaray ilçesi, kışdan kalma görüntülere oyun alani/sahne oluyor.

Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayanların yaz aylarında uğrak yeri var olan Bahçesaray ilçesindeki yaylaların yolları hauziran ayı olmasına karşın Daha tek bölümü kardan dolayı ulaşıma kapalı. sema sıcaklığının arttığı bugünlerde yaylalara gitmek istek eden yurttaşları düşünerek kardan kapanan yayla yollarını ulaşıma açmak amaciyla Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışmalar başlattı. nihayet olarak ilçenin mühim yaylaları arasında bulunan ve yolu kapalı var olan Sündüs yaylasının yollar açma çalışması 9 vakit evvel başladı. Yer yer iki ila 8 metre kar kütlesi bulunan yayla yolu 9 hergün çalışmanın derhal peşinden ulaşıma açıldı. Haziran’ın nihayet haftasında kar tüneli görenleri şaşırttı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet