Hedef 25 bin maske

Samsun’da, İlkadım Belediyesi Kültür Merkezlerinde görev yapan eğitmenler gönüllü olarak maske üretiyor. Gönüllü eğitmenler 25 bin maske üretmeyi hedefliyor. Antibakteriyel kumaştan üretilen maskeler kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanlara ücretsiz dağıtılıyor.

28 Mart 2020 Cumartesi, 10:01

Korona virüsünün Türkiye’de vakaları her geçen vakit artış gösteriyor. Samsun İlkadım Belediyesi ise virüse karşı önlemlerini hız kesmeden artırıyor. Belediye bünyesindeki kültür merkezlerinde görevli var olan eğitmenler kolları sıvadı, maske üretimine başladı. gün içinde vasati bin ile bin 500 maske imalatı yapan eğitmenlerin hedefi ise 25 bin maske üretmek. Gönüllü olarak kültür merkezlerinde tek araya toplanan eğitmenler evvel olarak antibakteriyel özellikte var olan kumaşı kesiyor, akabinde onları dikerek maske haline getiriyor.

“Ürettiğimiz bu maskeleri fiyatsız olarak dağıtıyoruz”

İlkadım Belediyesi olarak korona virüsüne karşı mücadeleyi nihayet hızla ayni ritimde devam ettirdiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ülkemizde ve dünyadan korona virüsü ile alakalı ugras var. İlkadım Belediyesi olarak bu çorbada tuzumuz olsun istedik. Bizim eğitmenlerimiz özellikle dışarıda çalışan halk görevlilerinin kullanması amaciyla maske üretiyor. Ürettiğimiz bu maskeleri fiyatsız olarak dağıtıyoruz. Bu sıkıntıyı ülkemiz hep birlikte omuz omuza atlatacağımızı umut ediyorum” dedi.

“Maskelerimiz antibakteriyel kumaştan”

Yıldıray Çınar Kültür Merkezi Sorumlusu Zahide Soysal ise gönüllükle durmadan çalışmaya ayni ritimde devam edeceklerini ifade ederek, “Maskelerimiz antibakteriyel kumaştandır ve tek kullanımlık değildir. tekrar tekrar yıkanıp kullanılabilir özelliktedir. Hedefimiz 25 bin maske üretmektir” diye konuştu.

Furkan Abrek Ünal

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet