Hırsızlığın bu kadarı pes dedirtti

Aydın’da hırsızlar bir evin önce demir kapısı ile pencerenin demir korkuluklarını çaldı ardından evi soydu. Evde yeterli miktarda kıymetli eşya bulamayan hırsızlar, balyoz ve çekiçleri eve monte edilmiş sıhhi tesisatı da kırıp çaldılar. Mahalledeki önlenemeyen hırsızlık olayları nedeniyle birçok vatandaş can güvenliğinden de endişe edip evlerini terk etmeye başladı.

10 Eylül 2019 Salı, 15:25

İlginç olay İncirliova İlçesine bağlı Acarlar mahallesi 16 yol üzerindeki 22 numaralı bağımsız hanede alana geldi. alinan bilgiye göre ev sahibini takibe alan tek grup hırsız veyahut hırsızlar evvel evin penceresindeki demir parmaklığı kati halatla kamyona bağlayıp söktüler. derhal peşinden Haneye giren hırsızlar hanede kazanç edecek ne varsa hırsızlık emeliyle getirdikleri kamyona yüklediler. hanede kazanç edecek malzemeyi az bulan hırsızlar bu kez çekiç ve balyozlarla evin sıhhi tesisatını da kırıp çaldılar. Azılı hırsızlar bununla da kanı etmeyip bağımsız evin demirde var olan bahçe kapısını da söküp gittiler. Saatlerce süre gelen hırsızlık olayına kimsenin ev sahibinin ziyareti tamamlayıp Haneye dönmesi ile alana çıktı.

“Beldede en hatri sayilir büyüklükte mesele hırsızlık oldu”

Hayatında evvel kez böylesine acayip tek hırsızlık olayı ile karşılaştığını belirten Oğuz Alp, yaşadıklarına Sanki isyan etti. Çalınan eşyalar tek yana hanede ağırbaşlı boyutta hasar oluştuğunu ve evinin oturulamaz vaziyete geldiğini belirten Oğuz Alp, “Daha evvel defaatle hırsızlık olayı yaşandı. ama böylesi akla hayale istikbal benzeri değil. Hırsızlar kamyonla geliyor. Önce pencerenin demir korkuluklarını kati halatla kamyona bağlayıp demir korkuluğu söküyorlar. derhal peşinden Haneye girip evin kapısını içten patlatıp yanaştırdıkları kamyona işlerine yarayacak ne varsa yükleyip götürüyorlar.

Evde kazanç edecek çok malzeme bulamamışlar sanırım çekiç ve balyozlarla evin sıhhi tesisatını da söküp götürüyorlar. Keşke benden kazanç isteselerdi de hanemi bu vaziyete getirmeselerdi” diye dert yandı.

Defalarca emniyete gidip şikayetçi olmalarına karşın mahalledeki hırsızlık olaylarının tek türlü önlenemediğini belirten Oğuz Alp, Acarlar’daki en hatri sayilir büyüklükte sıkıntının hırsızlık olayları olduğunu belirtti.

İbrahim Kılınç

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz