İmkansızlıklar içinde çektiği yemek videolarıyla fenomen olan Taha Duymaz: Alabildiğim 3 malzemeyle farklı yemek yapıyorum..haberi oku

Köydeki evinin mutfağından çektiği yemek videolarıyla yaklaşık 500 bin takipçiye ulaşan 17 yaşında Taha Duymaz, imkansızlıklardan dolayı alabildiği 3 malzemeyle yemek yapmaya çalıştığını söyledi. Maddi zorluklar yaşayan Duymaz’ın anlattıkları ise herkesi derinden sarstı.

22 Mayıs 2020 Cuma, 19:15

Hatay Yayladağı kazasinda Güveççi Köyü’nde yaşayan 17 yaşında olan Taha Duymaz, küçücük mutfağında çektiği aş videolarıyla yasamsal medyanın en çok konuşulan isimlerinin başında gelmeye başladı. 12 kardeşli tek ailede yaşayan ve ahenk gösteren ücret zorluklar çeken Duymaz, video çekmeye nasıl başladığını ve hayallerini anlattı.

“ÇOK güç GÜNLER GEÇİRDİM, KENDİMİ Haneye HAPSETTİM”

Posta’ya hususi röportaj veren Taha Duymaz, okula gidemediğini 4. sınıfta eğitimini bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Arabaya bindiğinde kusmaya başladığını laf eden Duymaz, “Arabaya binemiyorum küçüklüğümden beri. Başım dönüyor, midem bulanıyor. Hep zorlukla bindirildim arabaya. Komşumuzun tek akrabası, bu sorunumu çözmem amaciyla bana şehirde psikolog ayarladı. Onun evvel randevusu amaciyla çıktım Yalnızca köyden ve o randevuya tek hafta kala arabaya bineceğim diye devamlı kusmaya başladım. tek defa gittim doktora, tek dahada gidemedim. Yıllarca doktora gitmedim, hastalanınca hep kendisinin kendimi rehabilitasyon ettim. laf ettiğim komşumuzun götürdüğü doktor ilaçlar verdi, “Düzenli gel” dedi, gidemedim. Çok güç günler geçirdim. Köyden çıkmıyorum, kendimi Haneye hapsettim. Küçüklüğümden beri duygusalım, bu da aslında okula gidemememin tek nedeni. bendeniz haneden çıkmadığım amaciyla Bir hayli arkadaşım yok, Zati benim yaşımda olanlar da okula gidiyor” dedi.

“ALABİLDİĞİM üç MALZEMEYLE FARKLI YEMEKLER YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

Kronik hastalıkları olduğu amaciyla çalışamayan Taha Duymaz’ın anne adayi ve babası, devletin verdiği 800 Lira ile geçinmeye çalışıyor. Parasal imkansızlıklardan dolayı ve yaşadığı köyde üç bakkal olduğu amaciyla her malzemeyi alamadığını söyleyen Duymaz, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti: “Hep aynı malzemelerle değişik yemekler yapmaya çalışıyorum. aş uygulamak beni iyileştirmeye başladı. Resmen terapi ediyor. İçimde verdiğim psikolojik savaşın azaldığını hissediyorum aş yaptıkça.”

“Durumumuz iyi olmadığı amaciyla ‘Belki yeteneklerimi gösteririm, kazanç kazanırım’ düşüncesiyle 2015 seneninde YouTube kanalı açtım. minik tek telefon vardı, onla birlikte çekiyordum. Telefon bozulunca kanalı silmek zorunda kaldım. Sonrasında tekrar açtım, tekrar telefon bozuldu. 2019’da açtığımda aynı meselesi yaşamadım. ardindan baktım Instagram’a dahada çok bakılıyor. Oraya da video klipler çekip koymaya başladım. Kısa müddette takipçim arttı.”

“GÜZEL BİR MUTFAĞIMIZIN OLMAMASI BANA engel DEĞİL”

“Videolarımı kız kardeşim çekiyor. Kendimi ne vakit perişan hissetsem mutfağa giriyor, aş yapıyorum. Hayatımı yemeğe adadım. Kız kardeşim de sağ olsun bana yardım ediyor. Bu video işine evvel başladığım zamanlar hanede yere oturup aş yapıyordum. iyi tek mutfağımız yok, malzeme eksiğim çok ama bunlar bana engel olamıyor.”

“BOZUK FIRINDA SÜPER YEMEKLER YAPTIM”

“Mutfağımızla el yıkama yerimiz ayrı tek yerde. Çok küçük, devinim etmek dahi çok kısıtlı. Pes etmedim. kendisinin kendimi geliştirdim. aş ile alakalı kimseden yardım almadım. İlk günler bozuk fırınla süper yemekler yarattım. tek adet dahi mutfak aracım olmadan çok şey başardım ve çok mutluyum.”

“HİÇBİR vakit MUTFAK EŞYASI İSTEMEDİM, HER ŞEYİ KOVANIN İÇİNDE ÇIRPIYORUM”

Taha Duymaz, “Çok istediğin tek mutfak eşyası var mı?” sualine ise “Hiçbir vakit ‘Şu mutfak eşyası benim olsun’ demedim. İçimden dahi geçmedi. Çırpma kabım dahi yok, kovanın içinde çırpıyorum her şeyi. elbette sınırlı olanaklar beni çok zorluyor ama tek istikametten da cesaret veriyor.”

“SOSYAL MEDYADA ‘FAKİRSİN’ DİYE ÇOK LİNÇ YEDİM”

Ailesinin video çekmesine evvel günler karşı çıktığını söyleyen popüler “İlk günler karşı çıkıyorlardı. Haklılardı. devamlı yağ, un, şeker almaya hangi kazanç yeter. Ama bendeniz tek şekilde yapıyordum, hiç pes etmedim. yasamsal medya üzerinden malzeme gönderenler iyi ki var. yasamsal medyada çok linç yedim. “Fakirsin, telefonun berbat, kamerası iğrenç, o mutfaktan tek şey yemem. Nasıl hasta kisi olmuyorsun o mutfakta?” diyorlar. Oysaki mutfağım gayet temizdir” şeklinde konuştu.

Evlerinde tv olmadığı amaciyla rastgele tek şefi izleyemediğini laf eden Taha Duymaz, tek şefin kendisini İstanbul’a çağırıp eğitme isteği olursa onay edeceğini de sözlerine ekledi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet