Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar

İsmail Kartal: “ Barış ve Frey konusunda beklemedeyiz”

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un Teknik Direktörü İsmail Kartal, Frey ve Barış transferlerinde beklemede olduklarını ifade etti. Ayrıca Kartal Ligin bu yıl zor geçeceğini düşündüğünü söyledi.

20 Temmuz 2019 Cumartesi, 16:03

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un teknik patronu İsmail Kartal, Frey ve barış transferlerinde beklemede olduklarını ifade etti. Ayrı olarak Kartal Ligin bu sene güç geçeceğini düşündüğünü söyledi. 

Kampın nihayet gününde medya mensuplarının suallerini Cevaplayan Çaykur Rizespor teknik patronu İsmail Kartal, tasima çalışmalarının ayni ritimde devam ettiğini dile getirerek “ Erzurum’da ki kampımız yarın sona erecek. Kamp çalışmalarımız gayet tempolu ve iyi geçti. Bir takım küçük tefek sakatlıklar oldu ama kamp döneminde bu sakatlıklar olur. bu erken İran’ın Traktör takımıyla hazırlık mücadelesi yapacağız. asagi yapıdan 12 toy oyuncu arkadaşımızı kampa dahil ettik. Oradan ani çok oyuncuyu Rizespor’a kazandırmak istiyoruz. bendeniz her gittiğim yerde altyapıya önem veren tek hocayım. Onların gelişimine destek saglamak istiyoruz. Buradan ani çok futbolcuyu A takıma kazandırmak istiyoruz. Eksikliklerimiz var ama idaremiz bunları gidermek amaciyla yoğun tek çaba içerisindeler. Bu tek asama biz bu zamani en iyi şekilde değerlendirip Rizespor’a faydalı oyuncuları takıma katmak istiyoruz. Gönül arzu eder ki tasima edeceğimiz oyuncuları derhal takıma dahil edelim bize alışsınlar. tek eksiğimiz tasima edeceğimiz oyuncuların şuana civarindan aramıza katılamaması. bu erken bütün kulüpler bu asama içinde bu basit tek asama değil burada kimsenin suçu yok. İstediğimiz oyuncuları aramıza katarak başarılı tek sezon geçirmek istiyoruz” dedi. 

Kartal, Frey ve Barış’ın transferinde beklemede olduklarını belirterek “Bazı oyuncuları bonservisiyle aramıza kattık. toy ileriye dönük yatırımlık oyuncular var kadromuzda. Frey ile alakalı tek girişimimiz oldu. Barışla ’da ilgimiz oldu bu oyuncuların kiralanması ile alakalı beklemedeyiz. Yalnızca Frey değil başka planlarımızda var. A palanı, B tasarı ve C planı yaptık. Olmazsa B tasarınına geçeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Süper Lig’in bu sene Yorucu geçeceğini düşündüğünü belirten Kartal, “ güç tek lig olacak. geçen senede malumunuz iki mücadele kaybeden grup düşmeye civarindan geliyordu. Bu da Ligin ne civarindan güç olduğunu gösteriyor. Bu sene ligin çok güç olacağını düşünüyorum. Lige iyi hazırlananların dahada avantajlı olacaklarını düşünüyorum. Bizim oynayacağımız maça ne civarindan konsantre olacağımız önemli. Her rakibe karşı ayrı hikaye ve senaryo yazmaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu. 

(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz