İspanya’da yolcu uçağı alev aldı..haberi oku

İspanya’da hizmetten çekilen yolcu uçağı söküm sırasında alev aldı.

23 Kasım 2020 Pazartesi, 22:15

İspanya’nın Valencia kentine bağlı Castellon şehrinde bulunan Castellon Havalimanı’nda hizmetten çekilen ve Önceden British Airways’a ait var olan yolcu uçağında söküm çalışmaları esnasında yangın çıktı. Çıkan yangına itfaiye ekipleri hatıranda müdahale ederek söndürdü. Olayda can veren veyahut yaralanan olmadığı bildirildi.

British Airways tarafından yapılan açıklamada, “Acil servis ekipleri, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli var olan uçaklardan birinde söküm işlemi esnasında alana gelen yangını hızla söndürdü. rastgele tek yaralanma bildirilmedi” denildi. Açıklamada, Boeing 747 tipi yolcu uçağının tek vakit evvel hizmetten çekildiği belirtilerek, uçağın artık British Airways’e ait olmadığı aktarıldı. Şirket, uçaktaki söküm işlemlerinin uçağın tertemiz sahipleri tarafından yapıldığı bilgisini verdi.
Castellon Hava meydanı tarafından yapılan izahta ise, “Castellon Havalimanı’ndaki itfaiye ekipleri ile İl Yangın Konsorsiyumu uçaktaki yangını söndürmek amaciyla birlikte çalıştı. rastgele tek yaralanma olmadı. Yangın kısa müddette söndürüldü” ifadelerine yer verildi.

Yetkililer, yangının uçaktaki izolasyon söküldüğü sırada tek kıvılcım hasebiyle alana gelmiş olabileceğini belirtti.

Serkan Bayar
 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet