Kaçak maske üretenler! İşyeri mühürlendi!

Ankara’nın Altındağ ilçesinde kaçak maske üretimi yapan bir işletme, zabıta ekipleri tarafından mühürlenerek, iş yeri sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı. Üretilen ve üretim aşamasında olan tüm maskeler ise toplanarak imha edildi

26 Mart 2020 Perşembe, 09:45

Yurt genelinde fırsatçıların kaçak maske üretimine başlamasının derhal peşinden zabıta ekipleri de harekete geçti. Ankara’nın Altındağ kazasina bağlı Karapürçek Mahallesi’nde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan tek depoda kaçak olarak maske imalatı yapıldığı ihbarını alan Altındağ Belediyesi zabıta ekipleri, iş adina baskın düzenledi.

Bursa’da da dün, kaçak üretilen 100 bin maskeye el konulmuştu.

TÜM MASKELER İMHA EDİLDİ

İHA’da bulunan habere göre milletçe sağlığını tehdit edecek maskelerin üretimini durduran zabıta, iş yerini mühürleyip kapattı. Üretilen ve imalat aşamasında var olan bütün maskeler imha edilirken, iş yeri sahibi ile alakalı yasal işlem başlatıldı.

“FIRSATÇILARA İZİN YOK”

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Altındağ Belediyesi olarak her tür tedbiri aldık ve alınan kararları tek bir yasama geçirdik. Şu sıralar savunucu maske kullanımı çok önemli. Bu vaziyetten faydalanmak isteyen, bu vaziyeti haksız kazanca çevirmek istek eden fırsatçılara Katiyen destur veremeyiz. Ekiplerimiz ihbar üstüne harekete geçti, iş adina baskın düzenlendi. koşul olan ne ise yapıldı. milletçe sağlığını tehlikeye atacak hiçbir vaziyete müsamaha göstermemiz mümkün değil” dedi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet