Kadın futbol antrenörünün hedefi Türkiye’yi temsil etmek

Kadınlar 3. Lig 10. Grup ekiplerinden Hatay Büyükşehir Belediyespor’un antrenörlüğünü yapan Serpil Yeniad, 20 yılı aşkın süredir ’aşkım’ dediği futbolun peşinden koşuyor.

08 Mart 2019 Cuma, 16:24

Uzun yıllardır futbolun içinde bulunan ve kariyerine antrenör olarak süre gelen Yeniad, Hatay Büyükşehir Belediyespor ile adından laf ettirmek ve Türkiye’yi beynelmilel alanda temsil etmek istiyor.

Kadınların her branşta olduğu benzeri futbolda da başarıyı yakalayabileceğini göstermeyi hedeflediğini belirten Yeniad, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, takımını 1. Lig’e çıkarmak amaciyla yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

Aynı vakitte beden eğitimi öğretmeni var olan Yeniad, “Futbol benim amaciyla tek aşk ve bu aşkın peşinden 20 senedir koşuyorum. Futbolda hemide Hatay’ı ayni vakitte da Türkiye’yi temsil etmek istiyorum. Kadın futbol takımının akıllarda yer edinmesi amaciyla elimden gelenin en iyi olanini yapma çabası içerisindeyim.” diye konuştu.

Çocukluk senelerinde başlayan futbol sevgisini, üniversite çagi süresince da sürdüren ve futbol macerasını 20 senesi aşkın müddettir ayni ritimde devam ettiren Yeniad, 1,5 sene evvel başladığı antrenörlük görevinde takımını dahada evvel federasyon tarafından verilen tek karar hasebiyle yoksun 6 puanla devraldı.

Yaptıkları çalışmaların neticesinde oynadıkları mücadelelerde aldıkları sonuçlarla puanlarını 12’ye çıkararak play-off’u garantilediklerini aktaran Yeniad, oyuncularıyla ülkemiz ve Avrupa’da adlarından laf ettirmek istediklerini belirtti.

Yeniad, toy kızların futbolu sevmesi amaciyla Bir hayli çalışma yaptıklarını da kaydetti.

Oyuncuların hedefi ulusal takım ve 1. Lig

Hatay Büyükşehir Belediyesporlu futbolculardan 18 yaşında olan Atra amaç Aslan, hedefinin takımıyla başarılar kazanmak olduğunu, derhal peşinden da ulusal takımda oynamak istediğini dile getirdi.

Genç oyuncu, hedeflerine erişmek amaciyla antrenörlerinin kendilerine kılavuzluk ettiğini belirtti.

Yirmi senedir futbol oynayan Sabahat Gök ise yeşil sahalarda ugras etmekten huzur aldığını dile getirdi.

AA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz