Kahramanların üssünde bayram sevinci..haberi oku

Terörle mücadele başta olmak üzere sınır güvenliğinin korunmasında aktif rol alan Malatya’da 7.Ana Jet Üssü’nde Ramazan Bayramı sevinci yaşandı. Korona virüs nedeniyle sosyal mesafe kurallarının uygulandığı bayramlaşma töreninde, Üs Komutanı Albay Hasan Hüseyin Kanbur, Mehmetçikle bayramlaştı.

24 Mayıs 2020 Pazar, 20:45

Suriye hududunda pkk terör hedeflerinin yok edilmesinin yanı sıra vatan içinde terörle ugras de başarılı görevlere imzasini atan 7. anne Jet Üs Komutanlığı’nda bayram heyecanı yaşandı. F-35 uçaklarının Türkiye’de evvel yerleştirileceği üs var olan 7. anne Jet Üs Komutanlığı, tarihindeki başarılı görevler hasebiyle iki terörle ugras ve tek Kıbrıs barış Harekatı Madalyası bulunduruyor.

Korona virüs (Covid-19) salgını ile birlikte hastalığa karşı her biçimde önlemlerin alındığı Kahramanlar Üssü denilen 7. anne Jet Üssünde bayram heyecanı yaşandı. erken saatlerinde karargahta gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde, Üs Komutanı sema Silah Sistem Albay Hasan Hüseyin Kanbur, askerlerle bayramlaştı.

Milli müdafaa Bakanı Hulusi Akar’ın bayram iletisinin okunmasının ardınsan kısa tek konuşma yapan Albay Kanbur, “Sevgi, saygı, hoşgörü fedakarlık ve dayanışmanın en üst seviyeye çıktığı tek Ramazan Bayramını hep birlikte kutlamanın hatri sayilir büyüklükte gururu içerisindeyiz. Ailelerinizden uzakta ama Peygamber ocağımızın içinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin sema Kuvvetleri ailesi olarak bayramımızı hep birlikte kutluyoruz. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak silah arkadaşları, ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizin ve gazilerimizi şükran ve saygı ile anıyoruz. Başta aileleriniz olmak üzere hepinize iyi tek bayram diliyorum. kutsal Ramazan Bayramınız kutsal olsun” diye konuştu.

Konuşmanın derhal peşinden üs komutanı Albay Kanbur, görevli rütbeli çalisan ile er ve erbaşların sırayla bayramlarını kutladı. Korona virüs hasebiyle yasamsal ara ve maske kurallarının uyulduğu törende, askerlere bayram şekeri, tatlı ve kolonya ikramında bulunuldu.

Cahit Özçelik – Erdal Akbuğa

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet