Kahvehanelerde oyunlar serbest mi, yasak mı? İçişleri Bakanlığı merak edilen soruya yanıt verdi..haberi oku

05 Mart 2021 Cuma, 00:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın bakanlar heyeti toplantısının derhal peşinden ‘Yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz’ diyerek duyurduğu tertemiz sürecin arından İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, kontrollü normalleşme zamani ile alakalı sıkça suallen suallerin cevaplarını yayınladı. çok riskli olmayan şehirlerde açılan kahvehanelerle alakalı bilgilendirme yapan İçişler Bakanlığı, oyunlarla alakalı de heyecan edilen suallere cevap verdi.

OYUN OYNAMAK YASAK

Bakanlık, vatan genelinde saat 07.00-19.00 arasında açık olabilecek kahvehaneler ve kıraathanelerle alakalı yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Düşük, ortada ve çok riziko grubunda bulunan illerdeki kahvehaneler, kıraathaneler, çay ve kır bahçeleri ile dernek lokallerinde salgınla ugras tedbirleri çerçevesinde oyun (kağıt, okey vb.) oynanmasına müsaade edilmeyecektir. Çok çok riziko grubunda bulunan şehirlerde kahvehane, kıraathane benzeri oyun oynanan iş yerleri, kapalı kalmaya ayni ritimde devam edecektir.”

HES KODU İLE GİRİŞ YAPILABİLECEK

Öte istikametten girişte bütün müşterilerin HES kodu sorgulaması yapılacak ve her masada dezenfektan ve maske bulundurulması da mecburi olacak.

KAHVEHANELERİN AÇIK OLDUĞU 64 İL

İşte riziko haritasına göre kahvehane, kıraathane benzeri işletmelerin açıldığı 64 il:

Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet