Kılıçdaroğlu’na CHP’li vekillerin IMF ile görüşmesi soruldu: Gizli bir şey yok

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li vekillerin IMF ile buluşmasıyla ilgili olarak, “Gizli kapaklı bir görüşme değil, ilk kez de yapılmıyor” dedi.

25 Eylül 2019 Çarşamba, 17:16

cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul‘da gazetecilerin gündeme ait suallerini cevapladı. Uluslararası kazanç Fonu (IMF) kurulunun cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Partililer ile görüşmesine ait Sual üzerine, müzakerenin alışılmış olan olduğunu ve evvel kez olmadığını ifade etti.

“İLK sefer YAPILMIYOR”

Kılıçdaroğlu, IMF probleme şu şekilde cevap verdi: IMF heyeti ne vakit Türkiye’ye geliyorsa Yalnızca bakanimiz ve bürokratlarla değil sivil cemiyet örgütleri ve akademik hayat ile görüşüyor. saklı kapaklı tek müzakere değil, evvel kez de yapılmıyor.

“HER GELİŞLERİNDE GÖRÜŞÜLÜYOR”

IMF kurulunun her geldiğinde görüşmelerin yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Hemen derhal her gelişlerinde yapılıyor. Üstü kapalı tek müzakere olarak sunuluyor. Kamuoyuna yansıması IMF ile iktidar arasındaki görüşmelerin üstünün kapatılmasına yönelik. çağrı eden kim? Siz çağrı ettiniz. STK’larla da görüşüyorlar. tertemiz tek olay değil.” şeklinde konuştu.

CHP, İYİ PARTİ VE IMF GÖRÜŞMESİ

Geçtiğimiz günlerde beynelmilel kazanç Fonu (IMF) heyeti ile cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Partili vekiller görüşmüştü. IMF ile saklı görüşen iki partiye ise AK Parti ve MHP’den reaksiyon gelmişti.

“DEMİRTAŞ TAHLİYE OLMALI”

Daha önceki HDP Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki gözaltına alınma kararıyla alakalı de İzah yapan Kılıçdaroğlu, “Dünyaya ‘Türkiye’de hak var’ diyoruz. bunun için kim inanır? Tahliye edilmesi gerekirken hakimler devreye giriyor ve yakalanmis kalıyor. Türkiye’de keyfi tek idarenin olduğu, adaletin tek kişinin dudakları arasından çıkacak sözlere kaldığını gösteriyor. Sen kimsin? Hakim mi savcı mı? O çok iyi biliyor bunu söylediği vakit hakimlerin gereğini yapacak.” dedi.

“ERDOĞAN BİR dahada SEÇİLEMEYECEK”

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakalı değerlendirmelerde bulunan cumhuriyet milletçe partisi Lideri, “Erdoğan tek dahada seçilemeyecek. Yeter artık milletin yakasından düşmesi lazım. Enflasyon var, mutfakta yangın var, hangi yüzle milletin karşısına çıkıp ‘bana oy verin’ diyecek? Harcanan paraların hesabını veriyorlar mı?” şeklinde konuştu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet