Kimliğini yanında bulamadı, sınava alınmayınca gözyaşlarına boğuldu..haberi oku

Sivas’ta ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınav’ına (YÖKDİL/2) girecek olan bir aday sınav binası önüne geldiğinde kimliğini yanında bulamadı. Aday sınav salonuna alınmayınca, gözyaşlarına boğuldu.

28 Şubat 2021 Pazar, 16:19

Korona virüs hasebiyle ertelenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı dil sınavı (YÖKDİL/2) bu erken yapıldı. Sivas’ta, ÖSYM’nin düzen ettiği YÖKDİL’e girmek amaciyla adaylar, sabahın acele saatlerinden bu yana imtihan merkezlerine gitti. Korona virüs tedbirleri kapsamında adaylara imtihan binası girişlerinde görevliler tarafından maske dağıtıldı, dezenfektan istasyonları kuruldu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kampüsünde imtihana girecek var olan adaylar, yanlarında getirdikleri oto anahtarı, çanta, cüzdan, telefon benzeri eşyalarını ise, imtihan binasının pencere önlerine bıraktı. Bir takım adaylar ise 180 dakikalık imtihana geç kalmamak amaciyla Sanki maraton koşucusu benzeri koştu. Saat 10.00’da kapıların kapanmasıyla Bir takım adaylar imtihana yetişemedi. imtihan salonuna alınmayan tek aday trafik hasebiyle geç kaldığını söyledi. Öte istikametten imtihan binası girişine gelen tek aday yanında kimliğini bulamadı. Aday, imtihan salonuna alınmayınca gözyaşlarına boğuldu.

Volkan Kaplan – onur Erden
 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet