Konya Depresyon Terapi Merkezi 

06 Ekim 2019 Pazar, 20:43
Konya Depresyon Terapi Merkezi 

Psikolojik sıkıntılar modern dönemde bireyselliğin artmasına ve daha eski dönemlere göre insanların daha farklı sorunlarla mücadele etmesi gibi nedenlerle artarak devam etmektedir. Herkesin bireysel bakış açısı elbette özeldir ve kişisel olarak tecrübeler, yaşanmışlıklar farklıdır ancak modern dönemin insanı giderek çok daha fazla sorunla tek başına mücadele etmesi gerektiği ve daima mükemmeli istemesiyle gelen doyumsuzluk, tatminsizlik, maneviyattan uzaklaşan ruh hali nedeniyle ruhsal sorunların kapısı açılmaktadır. Artık Aile ve Sağlık Bakanlığının da bu konuda çalışmaları ile birlikte, Aile danışmanlıkları, terapiler, bireylerin gelişimine katkı sağlayacak görüşmeler, terapistler tarafından yapılmaktadır. Özellikle depresyona girmiş olanlar için Konya Depresyon Terapi Merkezi olarak karşımıza çıkan www.mevlakarakas.com.tr sayesinde, gerekli terapileri alabiliyorsunuz.

Konya Psikolojik Terapiler

Birçok psikolojik sorunun altında da kabul edememe, kendine yetmeme, güvenmeme ve mutlu olamama duygusu yer alır. Anksiyete, depresyon, obsesif komplusif bozukluklar ve daha birçok ruhsal sıkıntı yaygın şekilde görülmektedir. Bu sorunların uzmanla birlikte çözülmesi ve bireysel olarak çaba neticesinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Konya’da yaşayanlar için Pedagog Mevla Karakaş ile terapi sürecine başlayabilirler. Terapistler kişisel olarak ya da evliliklerde eşler arasındaki ruhsal sıkıntılara profesyonel olarak dokunuşlar yaparak, bu sorunların ortadan kalkmasını sağlamaktalar.

Konya Aile Danışmanlığı ve Terapileri

Burada önemli olan, terapistin mucizevî şekilde iyileştireceği beklentisi oluşmamasıdır. İnsanlar her koşulda ruh ve bedenlerinden sorumludur. İçten içe de olsa düzelmeyi hedefleyen kişilerde tam olarak iyileşme görülür. Aksi halde kendini tamamen kapatan, iyileşmek istemeyen biri tedaviye olumlu cevap vermez. Buna bağlı olarak da yaş ve daha birçok konu bir arada değerlendirilerek çözüme gidilmelidir. Her yaş grubundakilerin bulundukları kişisel koşullar dikkate alınmalıdır. Konya çocuk terapisti olarak da Mevla Karakaş, gerek oyun çağında ki çocuklara yardımcı oluyor ve gerekse de ergenler için de gerekli terapileri sağlıyor.

Konya’da Aile Danışmanı ve Pedagog

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde terapi yardımı almak bazen aşağılayıcı ön yargılarla birlikte düşünülebilmektedir. Ancak bu yanlış bakış açısı ve inançlar gerçeği yansıtmaz. Bu yorumu yapan kişilerde de yüksek oranda aşağılık duygusunu bastırma durumu görülebilmektedir. Diğer bir ifadeyle kendini yüceltirken karşıyı düşürme çabası gibi de görülebilir. Mutlu olmak, sağlıklı hissetmek için bir yardım almak her zaman kişiye artı katar. Konya aile danışmanlığı ve pedagog ile görüşmelerinizi yaparak, alacağınız terapiler ile bir çok sorunu aşmış olacaksınız.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet