Korona testi pozitif çıkan sunucudan bomba iddia: Karantinada olmama rağmen HES kodu aldım..haberi oku

Yerel bir televizyon kanalında sunuculuk yapan Fatih Güneş, korona testi pozitif çıktıktan sonra deneme amaçlı HES kodu için başvuruda bulunduğunu belirterek “Karantinada olmama rağmen HES kodu aldım. Şu an istediğim kamu kurumuna gidip işlemlerimi yapabilirim” dedi.

23 Eylül 2020 Çarşamba, 14:45
Korona testi pozitif çıkan sunucudan bomba iddia: Karantinada olmama rağmen HES kodu aldım..haberi oku

Konya’da mahalli tek tv kanalında program sunucusu var olan Fatih Güneş, korona tedbirleri kapsamında kazançlan Yalnızca sıhhatli vatandaşların kamu kuruluş ve kuruluşlarına girebilmesini imkan tanıyan HES kodunu karantinada olmasına karşın aldı. Korona testi müspet çıkmasına karşın Rehabilitasyonu hanede süre gelen Güneş, “Dün E-Devlet üzerinden deney Emelli HES kodu almak amaciyla deney yaptım. Karantinada olmama karşın HES kodu aldım. Şu vakit istediğim halk kurumuna gidip işlemlerimi yapabilirim” dedi.

İşte Güneş’in mevzu hakkinda yaptığı açıklama;

“Dün E-devlet üzerinden HES kodu alabilmek amaciyla tek deney yaptım. halk kurumlarında işlem uygulamak isteyenler sağlıklıysa HES kodu alarak işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Ve Bir gün evvel E-Devlet üzerinden HES kodu aldım. müspet olmama karşın şu vakit istediğim halk kuruluşuna HES kodunu gösterip işlemlerimi yapabilecek durumdayım. Bu civarindan kaygı veren tek durum yok. bendeniz burada sağlık çalışanlarının emeklerine üzülüyorum.

Ben şuurlu tek insan olmamış olsaydım işime gider, gezer ve Bir hayli kişiye bu hastalığı bulaştırabilirdim. Bizi savunması koşul olan HES kodunu bana sistem Covid-19 tedavimin ayni ritimde devam ettiği 6. günümde veriyor. HES kodu aldığımın gündemine gelmesinin derhal peşinden sağlık Bakanlığı’ndan aradılar ve şaşkınlık yaşadıklarını ifade ettiler

Covid-19 hastalığı açısından rastgele tek riziko taşıyıp taşımadığınızı emniyetli şekilde paylaşmanıza yarayan HES kodu Bir hayli değişik metotla alınabiliyor. değişik kuruluş ve kuruluşlara girmek amaciyla HES kodu istenmesi hasebiyle hayat Haneye Sığar uygulamasına var olan alaka artıyor.”

HES KODU NEDİR?

HES (Hayat Haneye Sığar) Kodu, Kontrollü yasamsal hayat kapsamında, ulaşım veyahut ziyaret benzeri işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından rastgele tek riziko taşıyıp taşımadığınızı emniyetli şekilde paylaşmanıza yarayan tek koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden veyahut kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilecektir. Bu kod bulaş rizikonunu azaltmak emeline hizmet etmektedir.

Kaynak: Haberler.com

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet