Korona virüse karşı bitkisel ürünlere talep arttı

Malatya’da korana virüs salgınından korunmak isteyen vatandaşlar, bitkisel ürünlere ilgi gösteriyor.

27 Mart 2020 Cuma, 16:00

Türkiye’de her geçen vakit vak’a sayısının arttığı korona virüsten müdafaa etmek amaciyla kişisel hijyene dikkat eden vatandaşlar, tek istikametten da bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye çalışıyor. Malatya’ da bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışan vatandaşlar, aktarlarda satılan bitkisel ürünlere alaka göstermeye başladı. özellikle ıhlamur, zencefil, zerdeçal, karanfil, tarçın, kekik, lavanta ve çay ağacı benzeri türlü bitkisel ürünlere alaka gösteren vatandaşlar sayesinde aktarlarda satışlar arttı.

“Bitkisel ürünler vücudumuzun bağışıklığını kuvvetlendiriyor”

Malatya’da baharat ve bitkisel mahsul satan esnaf mutlu Adanur, korona virüs salgınından ardindan bitkisel ürünlere alakanın arttığını belirterek, “Dünyayı saran tek korona virüs tehlikesi ayni ritimde devam ediyor. Bundan savunmamız gerekiyor. Bizim sektörde, hastalıklara ve mikrop ve virüslere önlem alınacak mühim şeyler var. tek kez bağışlık sistemimiz kuvvetlendirmemiz gerekiyor. bütün uzmanların söylediği bu aslında. Vücudumuzun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek gerekiyor. Bitkisel ve doğal ürünler korana virüsüne karşı dahada savunucu olacaktır. Belli başlı şeylerimiz vatandaşlarımıza öneri ettiğimiz, propolis dediğimiz bitkisel ürünleri öneriyoruz. Bunları da arılar üretiyor. İşçi arıların ürettikleri propolisler enfeksiyona karşı çok iyidir” ifadelerini kullandı.

Adanur, bitkisel ürünlerin ücretleri ile alakalı bilgi aktarıp, “Fiyatlar uygun. Vatandaşlarımızın bütçesine göredir. Kuş burnu ürünümüzün kilosu 15 TL, keçi boynuzu kilosu 15 TL, ıhlamurun kilosu 150 TL. Ama mesele ıhlamurdan surat gr almanız yeteri civarindan olacaktır. O vakitte 15 Lira oluyor. Saf suyundan çözelti propolis var kilosu 50 TL. Vatandaşlara önerim. Bitkisel ürünleri kullanmalarıdır. Vücudun bağışık sistemini güçlendiriyor. dahada dirençli oluyorsunuz. Virüslere karşı önleminizi alıyorsunuz” şeklinde konuştu.

Selçuk Dönmez

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet