Korona virüsü korkusu otobüs seferlerini iptal ettirdi

Tokat’ta şehirlerarası seyahat eden yolcu sayısının düşmesi sonucu bazı firmalar seferlerini tamamen iptal ederken, diğer firmalar da birçok ile düzenledikleri seferleri kaldırdı.

26 Mart 2020 Perşembe, 16:00

Tokat’ta korona virüs korkusu ulaşımı durma noktasına getirdi. Tokat’ta şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan tek firma Tamamiyle seferlerini iptal ederken, başka firmalarda sefer yaptıkları kent sayısında düzenlemelere gitti. Yolcu sayısının hatri sayilir büyüklükte oranda düştüğü görülen Tokat Belediyesi şehirlerarası otobüs terminalinde Bir hayli otobüs parka çekildi.

Bir yolcu firması sahibi Erkut Dizman ise seferlerinin çoğunu kısıtladıklarını belirterek, “İnsanların mağdur olmaması, mecburi yola gidecek var olan yolcuların gidebilmesi amaciyla Ankara, İstanbul benzeri ani çok hattımızı tutuyoruz. En azından Tokat’tan Antalya, Bursa benzeri değişik sehirlere gidecek var olan yolcularımızı Ankara’ya civarindan götürelim, oradan da bulabileceği hatlarla aktarmalı olarak seyahatlerini tamamlasın istiyoruz. Neticede ulaşım tek ülkenin kalbidir, ulaşım durursa her şey durur” dedi.

Nurhan İçmez

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz