Kosova’da korona virüs vaka sayısı 108’e yükseldi

Kosova’da korona virüsüne yakalanan vaka sayısı her geçen gün artış gösterirken, son olarak vaka sayı 108 olarak açıklandı.

31 Mart 2020 Salı, 17:01

Kosova ulusal halk sıhhati Enstitüsü’nün bilgilerine göre, Kosova’da evvel korona virüs vakasının tespit edildiği 13 Mart tarihinden bu yana virüsün bulaştığı hasta kisi sayısı 108’e yükseldi. Kosova’da şimdiye civarindan korona virüsten dolayı Yalnızca tek kişi hayatını kaybetti. ama Priştine hükümet Hastanesine bağlı Bulaşıcı Hastalıklar Kliniğinde rehabilitasyon gören 5 hastanın vaziyetinin ağır olduğu açıklandı. Kosova’da şimdiye civarindan 6 binin üzerinde korona virüs testi yapıldı.

Korona virüsün önlenmesine baz alinarak mücadelenin dahada tesirli olabilmesi için, Avrupa Birliği (AB) Kosova’ya 5 milyon euro, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ise 1.1 milyon avro yardımda bulundu. Kosova’da korona virüs salgının önlenmesine baz alinarak alınan tedbirler çerçevesinde sokağa çıkma yasağı 17.00-06.00 saatlerinde uygulanıyor. Bu yasağa uymayan vatandaşlar cezaya çarptırılıyor.

Ercan Kasap

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
Dumanbet