Son Dakika
26 Ocak 2020 Pazar

KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR?

08 Ağustos 2019 Perşembe, 00:04

Kredi notu olarak bilinen işlemlerin puanlama sistemi olduğunu söylemek doğru olacaktır. Kredi notu nasıl yükseltilir? Bu durum için tam anlamıyla ne yapmamız gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere kredi notu yükseltilmesi ile ilgili bilgi vereceğiz. Kredinizi çekmeden önce kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Bu durumu nasıl gerçekleştireceğinizi şu şekilde açıklayalım. Geçmişte yapılan düzenli ya da düzensiz tüm ödemelerinizin kredi notunuzu belirlediğini söylemek doğru olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması için düzenli ödemeler yapmanız ve bankaların kara listesine girmemeniz gerekmektedir. Kredi notu nasıl yükseltilir? Sorusuna düzenli ödeme yapmak ve aynı zamanda kara listelerde bulunmamak cevapları verilebilir. Aslında basit bir durum olduğunu belirtmek isteriz. Tüm ödemeleriniz sizin adınıza kayıtlarda tutulmaktadır. Bu kayıtlar doğrultusunda kredi çekmeye karar verdiğinizde kayıtlar doğrultusunda bankalar ya da kredi desteği sağlayacak kurumlar kararlarını vermektedirler.

KREDİ NOTU NEREDEN SORGULANIR?

Kredi notlarınızı tam anlamıyla bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız, kredi notunereden sorgulanır? Sorusunu sizler için yanıtladık. Kredi işlemleriniz için puanlamanın yapılması durumunu öğrenmek için öncelikle Türkiye’nin çoğu elektronik işleminin yapılmış olduğu e-devlet sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.  Buradan kredi notunuzu öğrenebilir ve notunuza göre kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yoksa postaneden şifrenizi alarak kredi notunuza bakabilirsiniz. Kredi notu nereden sorgulanır? Sorusunun bir diğer cevabı ise Findeks’tir. Bu yöntemle de kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu hesaplayan kurum olan Findeks online olarak sizlerden bazı bilgiler talep edilerek öğrenilebilir.

KREDİ NOTU ÖNEMİ

Gelişen teknoloji ve artan taleplerden dolayı kredi çekmeden artık herhangi bir isteği yerine getirmek oldukça zor bir durum. Ev ya da araba almak istediğinizde kredi kullanmanız gerekmektedir. Bunun içinde kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bu nedenle kredi notu önemi büyüktür. Bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi desteği sağlamak istememektedir. Bu nedenle kredi notunuzu yüksek tutmanız ve borçlarınızı düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Kredi notu önemi çok büyüktür. Kredi notunuz düşükse bankalar sizlere güvenmeyecektir. Bunun sonucu olarak da istediğiniz kredi desteğini sağlamayacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz